Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9854 miejsce

Jeśli chcesz spędzić w Sylwestra w Beskidach, pospiesz się!

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-11-18 08:53

W większości hoteli, pensjonatów i schronisk miejsca są już zajęte. Niektóre zostały zarezerwowane nawet latem. Rekordzistą jest schronisko na Szyndzielni. Tam część miejsc została "zaklepana"... 2 stycznia, po ostatnim balu sylwestrowym.

fot. Dziennik Zachodni– Gości przyciąga atmosfera i położenie obiektu. Po północy wychodzimy na polanę. Przy dobrej pogodzie widać ognie sztuczne, od Cieszyna poprzez Bielsko aż po Żywiec. Trudno o lepsze widoki – mówi Janusz Szeja, gospodarz na Szyndzielni.

Wolnych miejsc nie ma także w schronisku na Skrzycznem w Beskidzie Śląskim. Ostatnie zostały wykupione w połowie października. Turnus sylwestrowy rozpocznie się od kolacji 26 grudnia i potrwa do śniadania 2 stycznia. Za noclegi, wyżywienie i noclegi każdy zapłaci 660 złotych.

– To jeden z nielicznych okresów w roku, kiedy możemy zarobić. Chociaż ostatnio w ogóle widać ożywienie w ruchu turystycznym – ocenia Paweł Lohman, gospodarz na Skrzycznem.

Zofia Krupińska, właścicielka biura turystycznego Watra w Szczyrku mówi, że w Szczyrku i całych Beskidach jest jeszcze trochę wolnych miejsc, ale trzeba dobrze poszukać.

– Dziś na rynku można spotkać dwa rodzaje ofert – z najwyższej półki oraz najtańsze. Za noc w kwaterze prywatnej w Szczyrku zapłacimy od 35 złotych. Z droższych ofert, wolne miejsca są na przykład w znanym Orlim Gnieździe. Za pięciodniowy turnus z balem w znanych miejscach trzeba będzie wydać nawet 1200 złotych – mówi Zofia Krupińska.

W wielu ofertach przewijają się góralskie ognisko, kulig z pochodniami oraz jazda na nartach. W Domu Wczasowym Graniczny w Zwardoniu, na polsko-słowackiej granicy, dodatkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z basenu. Wszystkie miejsca są już jednak dawno zajęte.

– Każdego roku organizujemy narciarsko-pływackie turnusy. Tegoroczny rozpocznie się 27 grudnia i potrwa do 2 stycznia. Całodzienne wyżywienie oraz nocleg kosztuje 80 złotych. Bal sylwestrowy jest obowiązkowy. Trzeba będzie zapłacić 230 zł. Nie narzekamy na brak gości. Mamy zajęte miejsca aż do początku marca – cieszy się Grzegorz Bachanowski, kierownik Granicznego.

Na wolne miejsca nie mamy także co liczyć w Stefance w Brennej. Z kolei w wiślańskim hotelu Stok jest szansa na nocleg tylko w trzech pokojach. Dziś powinno już być wiadomo czy osoby, które zarezerwowały noclegi, przeleją zaliczki na konto hotelu. Jeżeli tego nie zrobią, miejsca będą wolne.

Problemu z noclegiem nie ma natomiast w Willi pod Kiczorą w Jeleśni. Na gości wciąż czeka 15 miejsc.

– Może być zorganizowana grupa, kilka rodzin. Jeżeli wszyscy mieszkańcy dojdą do wniosku, że chcą mieć bal, to na pewno go zorganizujemy. Oprócz tego rozpalimy watrę – zachęca Agnieszka Strzałka z willi.

Najwyżej w województwie noc sylwestrową można spędzić w schronisku na Hali Miziowej pod Pilskiem, ponad 1300 metrów nad poziomem morza. Niestety wszystkie miejsca są zarezerwowane.

Tomasz Wolff - Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.