Facebook Google+ Twitter

Jeśli czujesz, że gubisz życie... zostań kobietą-politykiem

- Kobiet w polityce jest mało, ale nie dlatego, że są dyskryminowane, tylko dlatego, że nie podejmują tego typu wyzwań - mówi Anna Sikora, posłanka PiS. - Powinniśmy subiektywnie odbierać bodźce, które otrzymujemy. Tak samo jest z polityką. Jeżeli cię do niej ciągnie, zareaguj

Anna Sikora, posłanka PiS / Fot. http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/343.htmAnna Sikora polityką zajmuję się od 1998 r. Najpierw zasiadała w radzie miasta Józefów, potem była radną sejmiku mazowieckiego. W 2003 została mianowana zastępcą burmistrza Wawra. Od 2007 r. jest posłem na Sejm z listy PiS. Mieszka w Józefowie wraz z mężem i dwoma córkami. Uwielbia książki sensacyjne i historyczne. Najchętniej sięga po twórczość Waldemara Łysiaka, jednak prawdziwe ukojenie znajduje czytając "Anię z Zielonego Wzgórza".

Dlaczego wybrała Pani ten zawód?
- Przede wszystkim po to, by polepszyć życie mieszkańcom Józefowa. Jednak miałam też inną motywację, a były nią słowa mojej 7-letniej wówczas córki, która zapytana przy rodzinnym obiedzie kim chciałaby być, odpowiedziała: "nikim jak moja mamusia - chciałabym robić zakupy i mieć dzieci". I tak sobie pomyślałam, że coś jest nie tak, że może faktycznie gdzieś gubię to życie.

Jaki jest Pani cel w polityce?
- Wie pani, gdybyśmy rozmawiały przed katastrofą w Smoleńsku to pewnie powiedziałabym coś innego. Natomiast teraz uważam, że intencją każdego patrioty powinno być to, aby Polska została Polską, z własną polityką i celami. Pozwoli pani, że będę abstrahować dzisiaj od naszych związków mniej lub bardziej partnerskich z Rosją, nie chciałabym teraz o tym mówić.

Ale jeśli chodzi o Unię Europejską to przypomina mi trochę funkcjonowanie budynku mieszkalnego. Każdy właściciel mieszkania może umeblować je według własnego upodobania. Sąsiad nie ma prawa powiedzieć mu, gdzie może ustawić wersalkę w pokoju. Jeśli chodzi o Unię Europejską to uważam, że bardzo dobrze, że w niej jesteśmy, ale warunki powinny być zupełnie inne. Tymczasem widzimy, coraz większe ciążenie ku decyzjom Brukseli, które ingerują w nasze życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Życzę spełnienia marzeń :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.