Facebook Google+ Twitter

Jeśli dziś poniedziałek to nagradzamy najciekawsze artykuły

Pierwszeństwo w walce o nagrody mają materiały informacyjne. W tym tygodniu oryginalnych newsów było dość sporo i to właśnie je postanowiliśmy nagrodzić.

Fot. Agata Śluarczyk/Nagrody książkoweBezapelacyjnie, gratulacje i nagroda należą się Marcinowi Nowakowi za tekst "Silne trzęsienie ziemi na Górnym Śląsku" . Marcin zaskoczył nas nietypową relacją. - Odczułem największe w moim życiu wstrząsy. W pierwszej chwili wydawało mi się, że jest to wyjątkowo mocne tąpnięcie w znajdującej się nieopodal prywatnej kopalni Siltech. Tymczasem, jak się okazuje, wstrząsy odczuwalne były w miejscach oddalonych nawet o kilkanaście kilometrów od Zabrza! – zaczyna swój tekst Marcin. Autor swoje przypuszczenia postanowił potwierdzić na stronie Europejskiego Centrum Sejsmologicznego. Zebrał też opinię innych mieszkańców wyrażaną na forach internetowych. A co najważniejsze, fragment tekstu Marcina ukazał się w sobotnim wydaniu "Dziennika Zachodniego".

- Po godzinie 23 nie dostaniemy alkoholu w sklepach w centrum Sopotu. Już jutro projekt uchwały może stać się faktem. Wszystko zależy od tego, jak zagłosują radni na sesji Rady Miasta - pisze Anna Dryja w tekście "Sopot. Czy to koniec nocnych monopolowych?" . Autorka przygląda się pomysłom radnych na to, jak ograniczyć sprzedaż alkoholu w okolicy słynnego "monciaka", czyli deptaku im. Bohaterów Monte Cassino.

Kuba Dobrowolski "Alkoholowe podboje nieletnich!" . To materiał z gatunku "prowokacja dziennikarska". Kuba pokazał, jak łatwo można kupić alkohol osobom nieletnim. Sprzedawcy nie przestrzegają prawa, karteczka z napisem "młodzieży do lat 18 alkoholu nie sprzedajemy" to martwy przepis. Materiał był bardzo szeroko komentowany.

Wyróżnić postanowiliśmy także ciekawe teksty:

Aśka Dulemba "Pijany kierowca spowodował wypadek na trasie Rzeszów-Strzyżów ". Autorka była na miejscu pięć minut po wypadku. Zrobiła zdjęcia i krótko opisała zdarzenie. Zabrakło jednak opisu "okiem obserwatora", detali i rozmów ze świadkami.

Ewa Kowalska "Żeby tańczyć flamenco nie trzeba urodzić się w Andaluzji" . Interesujący wywiad z instruktorką tańca flamenco, Beatą Jasnoch.

Tomasz Albecki "Walentynkowa opowieść o 50-letniej miłości" . Maria i Józef Posańscy z Rumi są szczęśliwym małżeństwem od 50 lat. Przyznają, że w tej wspólnej radości, nie czuli upływających lat, a czas tylko pogłębił tę miłość. Warto wrócić do tego materiału szczególnie przed walentynkami.

Jan Kujawski "W Warszawie otwarto Złote Tarasy" . Jan, zrobił materiał z otwarcia centrum handlowego w stolicy. Napisał ciekawy tekst i zilustrował go materiałem wideo.

Olga Solarewicz "Bajkosia o kapeluszach, czyli potęga i urok modystki" .
– Uwielbiam mój zawód. Wyżywam się artystycznie, przybierając kapelusze, ach, a kiedyś jeszcze były te piórka, te kwiatki... To jest taki radosny zawód – opowiada pani Lila, która sama robi kapelusze.

***
Przypominamy wszystkim o uzupełnianiu profili o dane adresowe (dostępne tylko dla redakcji). Ułatwi to nam wysyłanie nagród.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

fakt, w tym tygodniu fajne teksty sie pokazały :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuje serdecznie. Tym bardziej dziekuję za Remarqea. Gratulacje dla wszystkich!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eh, życie, dlaczego tak ciężko doświadczasz tak młodych ludzi?
Trzymaj się, Kuba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tą nagrodę i materiał dedykuje mojemu zmarłemu koledze Damianowi. To jemu zawdzięczam tę "prowokację dziennikarską" [*][*] :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wszystkich !
Cieszę się, że kolejny mój "kwiatek od kapelusza" ubarwił Blog redakcyjny... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2007 16:59

Mają talent. Niektórym (jak mi chociażby) do nich daleko. Ale nie osiadajcie na laurach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.