Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15410 miejsce

Jeśli Kaczyński, to nie Pierwsza Dama

Wiadomo już, że w wyborach prezydenckich startuje również Jarosław Kaczyński. Jednak faktem jest to, że jest on kawalerem. A więc jeśli zostanie prezydentem, to kto zajmie miejsce Pierwszej Damy?

J.Kaczyński / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:J.Kaczyński-C.Rice_(2006).JPGCzy przez swój stan cywilny, Jarosław Kaczyński może otrzymać mniejszą ilość głosów? Polacy są tradycjonalistami, a więc prezydent, który posiada rodzinę, jest dla nas lepszym kandydatem na to stanowisko. Przynajmniej wskazują na to badania socjologiczne, udowadniające, że chętniej głosujemy na żonatych kandydatów. Jednak część wyborców może pomyśleć w inny sposób. Skoro nie ma rodziny, cały swój czas poświęci tylko sprawom Polski.

Jednakże może znaleźć się wyjście z tej trudnej sytuacji - braku Pierwszej Damy. Przy różnych oficjalnych okazjach tę rolę mogłaby pełnić bratanica Marta. Oczywiście musiałaby wyrazić na to zgodę. Inną opcją jest pełnienie tego urzędu przez kobietę zasłużoną, taką jak na przykład Wisława Szymborska - laureatka Nobla. Natomiast trzecia możliwość to... marszałek sejmu. Przy różnych wyjazdach mógłby towarzyszyć prezydentowi. Pytanie tylko, czy będzie chciał zostać na kolejną kadencję panią prezydentową...Raisa Gorbaczow / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Raisa_Gorbachev.jpg

Rola Pierwszej Damy mogłaby się wydawać niekoniecznie potrzebna. Zazwyczaj żony głów państw stoją w cieniu swoich mężów. Jednak są również panie prezydentowe, które nie schodzą z ekranów telewizyjnych, jak Michelle Obama, lub Raisa Gorbaczow, która pomagała swojemu mężowi w realizacji zmian i była bardzo szanowana na zachodzie. Mimo wszystko Pierwsza Dama, kiedy to wraz z mężem reprezentuje swój kraj, jest jedną z najważniejszych osób w państwie. Często podejmują działalności charytatywne, tak jak Jolanta Kwaśniewska lub obejmują patronatem ważniejsze wydarzenia kulturalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.