Facebook Google+ Twitter

"Jeśli pójdziesz za mną" – a jeśli nie… Dlaczego warto sięgnąć po powieść Watrous?

Malena Watrous stworzyła powieść, którą każdy może odczytać trochę inaczej, znaleźć różne, ważne wątki. Po przeczytaniu notki wydawcy przypuszczałam, że znajdę tu tylko coś o Japonii, kraju interesującym, ale odległym kulturowo, poznam jakieś obyczaje tego narodu, dzień powszedni Japończyków… i to znalazłam, ale także dużo więcej.

Tytuł nie jest zachęcający, bo sugeruje marny romans, ale warto jednak „pójść” za autorką tej opowieści, wydanej przez „Świat książki”. Malena Watrous stworzyła powieść, którą każdy może odczytać trochę inaczej, znaleźć różne, ważne wątki. Po przeczytaniu notki wydawcy przypuszczałam, że znajdę tu tylko coś o Japonii, kraju interesującym, ale odległym kulturowo, poznam jakieś obyczaje tego narodu, dzień powszedni Japończyków… i to znalazłam, ale także dużo więcej.

Bohaterka powieści, Marina - dwudziestodwuletnia Amerykanka, właśnie skończyła studia i nie bardzo wie, co zrobić ze swoim życiem. Przytłoczona wielkim żalem po samobójczej śmierci kochanego ojca szuka ukojenia. Od niedawna jest związana z dziewczyną - Carolyn, która zamierza wyjechać do Japonii, aby tam uczyć angielskiego. Marina postanawia, że pojadą razem, nie chce na cały rok rozstawać się ze swoją partnerką, ale także ma nadzieję, że daleko od domu znajdzie zapomnienie i odzyska spokój po śmierci ojca.

Dziewczyny trafiają do szkoły w małym miasteczku Shiko. Ludzie tu są różni, jak wszędzie żyją radościami i smutkami, problemami, z którymi borykają się na co dzień. W miasteczku jest elektrownia jądrowa, która ma wielu przeciwników, często urządzane są demonstracje: za - bo to miejsca pracy i przeciw - bo strach przed katastrofą.

Marina i Carolyn wynajmują mały domek, mieszkają w nim razem, ale ukrywają swój związek przed konserwatywną społecznością miasteczka. Napotykają na mnóstwo zasad, do których należy stosować: począwszy od codziennego powitania, poprzez jedzenie, zakupy, zachowania w szkole, na ulicy, restrykcyjny system segregacji śmieci, aż do sposobu spędzania wolnego czasu. Reguł jest jeszcze więcej, dla Japończyków są one codziennością, dla nich stają się nie lada wyzwaniem.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.