Facebook Google+ Twitter

Jeśli sam sobie nie pomożesz...

Dusza nieśmiertelna! Najważniejsze tu i teraz, jak najdłużej być, ponieważ każdy poczęty drogą płciową żywy nie odejdzie. Jeśli sam sobie nie pomogę, to Bóg kościelny nawet palcem nie kiwnie by pomóc w tej sprawie..

 / Fot. W24Żyć wśród pijących, a nie zaglądać do kieliszka, to nie lada sztuka.
W kraju, gdzie przy ołtarzu piją wino, owieczki naśladują swoich pasterzy i po mszy walą do knajpy. A świąt, chrzcin, styp bez wódki, tak jak Boga w kościele i ze świecą nie znajdziesz.
Te uroczystości bez gorzały, to jak wiosna bez kwiatów. Tradycja w narodzie jest rzeczą świętą, ma wartości katolickie i swoje piosenki:"pij bracie, pij", " za sto lat nie będzie nas ", "a kto nie wypije to, go we dwa kije łupu-cupu ,łupu-cupu". I kto nie pije razem z nami, jest przeciw nam!
Nie każdego stać na radykalną zmianę nawyków, na samodyscyplinę w pracy nad sobą. Łatwiej pić wiele lat do utraty świadomości i obiecywać judaszowską poprawę, niż ujarzmić zmieniające się emocje i ciąg do wódki. Życzliwi ludzie z tego powodu nad alkoholikiem stawiają przysłowiowy krzyżyk, a kieliszek jak magnes ciągnie do picia! Na jego widok ślina cieknie jak u psa na kiełbasę ! W takim kontekście z depresji, lęków ratuje tylko dalsze picie.
Alkoholizm bowiem pacyfikuje pozytywne wizje przyszłości, doprowadza do rezygnacji z życia, zabiera wszystkie szlachetne uczucia. Ale jeśli jeszcze zostały WIARA I NADZIEJA - a ONE czynią CUDA - to resztkami sił, jak ostatniej deski ratunku winien ich się trzymać.
Mieć świadomość, że w kieliszku ginie więcej niż w morzu i na wojnie. I tym szlakiem wtedy winien podążać do trzeźwości. Nauczyć się medytować nad ocaleniem siebie! Medytacja jest skupieniem się nad swoim wnętrzem. Jest słuchaniem ciszy! Jest wielką przygodą, uczy zmiany myślenia. Sam medytuję, kiedy czuję, ze mam wenę.Zostawiam za sobą pośpiech i zgiełk dużego miasta. Siadam w ogrodzie obok oczka wodnego. Wchodzę w ciszę leśnych polan, w szum morskich fal. Zanurzam się w swoje marzenia, dopóki słonce nie schowa się za horyzontem, a spokój ducha nie przeniknie, nie ogarnie.
Odpoczynek z brzmieniem natury nie tylko relaksuje, lecz skutecznie odpędza upiory z przeszłości. W hamaku afirmuję zachód słońca, śpiew ptaków, rozmowę gwiazd z księżycem. Te chwile chciałoby się zatrzymać.
Nie przychodzą jednak na zawołanie jak kelner z półlitrówką. Przylatują na skrzydłach wiatru i siadają na gałązkach brzózki. Wówczas serce zaczyna bić radością, pragnie się być lepszym na zawsze. Medytacja z muzyką też uskrzydla, wizualizuje dźwięki i słowa. Tworzą one jakby jedność: nieba, wiatru i szeptu brzózki. Muzykoterapia to moja odnowa duchowa, jak modlitwa w ekstazie. Jest zbawieniem bez pokuty i udziału ziemskich pośredników Boga! Zbawienia za pieniądze już dawno nie szukam, nie mieszam Boga z kościołem tak, jak gówna z jedzeniem. A dialog z Nim o nieustanym przemijaniu prowadzę w ogrodzie.
Bez świadków rozmawiali jego wybrańcy: Abraham, Mojżesz, alkoholik Noe, cnotliwa Madonna. W odległych czasach Budda, Konfucjusz i wielu innych też tworzyli wiarę bez pomagierów. U nas większość konsumuje gotową papkę z rąk kapłanów. ,a ja wszechmoc czuję w samotności, na polanie leśnej. Przyroda wskazuje
DO NIEJ DROGĘ. Rozgrzeszenie dają: las, ptaki i błękitne niebo i dzięki nim odzyskuję wiarę w człowieka. Wracam do domu z plecakiem napełnionym optymizmem.
A dusza nieśmiertelna? Najważniejsze, żeby tu, na TYM PODOLE być JAK
najdłużej, ponieważ wiem, że każdy poczęty drogą płciową żywy nie odejdzie. A
spowiedź w lesie przekonuje, że jeśli sam sobie nie pomogę, to Bóg kościelny nawet palcem nie kiwnie.
Kiedyś szukałem Go w świątyniach, ale sprzeczności pomiędzy amboną a faktycznym zachowaniem kapłanów wyprowadziły mnie do lasu; znak pokoju czynię tylko tam i modlę się z brzózkami, krasnoludkami, na wzór starożytnych Słowian a kukułka, jak DOBRA KOBIETA odmładza moje życie i obiecuje długowieczność.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.