Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6527 miejsce

Jeśli studenckie praktyki dziennikarskie, to tylko w redakcji Wiadomości24.pl

Szukasz redakcji, do której możesz przyjść na praktykę dziennikarską? Już znalazłeś. Wiadomości24.pl to najlepsze miejsce, by zdobywać pierwsze dziennikarskie szlify i doskonalić warsztat. Tylko u nas możesz pisać na każdy temat. Od 7 lat spotykamy się w redakcji ze studentami dziennikarstwa i innych kierunków humanistycznych. Teraz czekamy na Ciebie!

Czego się nauczysz?

Praktyka obejmuje przygotowanie do pracy w mediach internetowych, zapoznanie się ze specyfiką działania redakcji gazety internetowej, przygotowywanie materiałów z wykorzystaniem różnych gatunków publicystycznych, kształcenie warsztatu researcherskiego, udział w pracach redakcyjnych.

W trakcie praktyk studenci realizują swoje tematy lub materiały zlecane przez redaktorów. Szczególnie zachęcamy do podejmowania tematów związanych z kierunkiem studiów lub indywidualnymi zainteresowaniami dziennikarskimi. Ponieważ internet to miejsce, które łączy możliwości prasy, radia i telewizji, w trakcie praktyk, prócz pisania tekstów, możliwe jest też tworzenie fotoreportaży, materiałów wideo, przygotowywanie relacji live z wydarzeń sportowych. Tak naprawdę wszystko zależy od Was i Waszej pasji dziennikarskiej.

Możesz być tak dobry lub jeszcze lepszy

Przez 7 lat w naszej redakcji gościły dziesiątki praktykantów, którzy stworzyli wiele wartościowych tekstów. Możecie iść w ich ślady. Czego potrzebujecie? Pasji, dobrego pióra, zmysłu obserwacji, otwartego umysłu. O czym możecie pisać? O wszystkim! Bo u nas nie ma tematów tabu i nie ma rzeczy niemożliwych.

Chcecie zrobić wywiad z ambasadorem Izraela lub ambasadorem Palestyny? Proszę bardzo. U nas to możliwe.

A może dobrze czujecie się w tematach społecznych? Wywiady ze społecznikami, dziennikarskie śledztwo a może wywiad z byłym właścicielem sklepu z dopalaczami? To już zrealizowane tematy, ale Wasze mogą być jeszcze lepsze.

Jeśli pasjonuje Was polityka, dobrze trafiliście. Tu możecie tworzyć artykuły opisujące bieżące wydarzenia w Polsce albo sięgnąć po tematykę światową.

Jeśli bliżej wam do spraw lokalnych lub kultury, to ten serwis jest dla Was. Nasi praktykanci śledzą losy warszawskich zabytków i szukają ciekawych rozmówców.

Mocną reprezentację ma też u nas dział Sport. Jeśli chcecie spróbować sił w relacji live albo napisać
reportaż z zawodów - umożliwimy Wam to.

Kto może odbyć praktyki w Wiadomościach24.pl?

Nasza oferta od 7 lat skierowana jest do studentów dziennikarstwa i innych kierunków humanistycznych. Studentów warszawskich uczelni zapraszamy na praktyki stacjonarne, zaś studentów spoza stolicy na praktyki online.

Osoby z Warszawy powinny w siedzibie redakcji przy Domaniewskiej odbyć minimum 120 godzin praktyk (lub taką ich liczbę, jakiej oczekuje uczelnia), przy czym w tygodniu muszą pojawić się w redakcji przynajmniej trzy razy. Ta sama reguła dotyczy praktykantów online, oczywiście poza obecnością w redakcji.

Zaświadczenia o odbyciu praktyk

Po zakończeniu praktyk wydajemy zaświadczenia. Wpisujemy także zaliczenia do dzienniczków praktyk.

Zgłoszenia

U nas praktyki trwają cały rok! My nie jesteśmy sezonowi!
Zgłoszenia, wraz z CV i listem motywacyjnym, należy wysłać e-mailem na adres:
- praktyki stacjonarne w Warszawie: l.ras@polskapresse.pl
- praktyki online: r.gdak@polskapresse.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Swego czasu "odbyłam" takie praktyki w W24 i BARDZO miło to wspominam;) Polecam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.