Facebook Google+ Twitter

Jeśli to poniedziałek to ...nagradzamy

To był rekordowy weekend i to zarówno pod względem tekstów, jak i liczby autorów, których warto nagrodzić. Mieliśmy problem, oj mieliśmy.

/Fot. archiwum

Widać, że weekendowe konkursy cieszą się coraz większa popularnością. Kiedy myśleliśmy, że w tak piękną pogodę ostatnią rzeczą jakiej możemy się spodziewać była duża ilość tekstów, stało się inaczej. W niedzielę pod wieczór zapalił się czerwony alert. Wszyscy, którzy mogli rzucili się do pomocy przy moderacji.

Niewiele lepiej było dzisiejszego ranka. Również mieliśmy problem, ale tym razem z tym, kogo nagrodzić. Każdy z redaktorów miał po kilka propozycji i wszystkie były warte co najmniej wyróżnienia. Ostatecznie nagrody postanowiliśmy przyznać:

Tomaszowi Albeckiemu za tekst – "Stanisława Mazurek – poetka z Rumi "
Tomek wziął byka za rogi i zrobił wywiad z nieznaną szerzej poetką. Wbrew pozorom  wywiad  to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba się dobrze przygotować,  zebrać informacje o osobie z którą rozmawiamy – no i mieć refleks, bo przecież nigdy nie wiem jak odpowie autor. Tomkowi się to udało. W nagrodę dostanie książkę Zoffi Mossakowskiej: "Ich dwoje i Julia".

Oliwii Piotrowskiej za „Jak Adam (lat 28) laski szukał ”. Oliwia wykazała się dziennikarskim nosem. Każdy z nas co jakiś czas dostaje wiadomość z propozycją „poklikamy?” lub równie zachęcającą propozycją. Tekst Oliwii to zapis ciekawej historii pewnej znajomości. Fajny pomysł. Oliwia w nagrodę otrzyma książkę "Wojna i przemoc w religiach świata".

Adamowi  Deglerowi za „Wrocławskie krasnale mają swoją fontannę
Adam wykazał lwi pazur charakterystyczny dla rasowego dziennikarza. Nawet podczas wycieczki rowerowej szuka tematu. Wrocławskie krasnale to temat z gatunku takich o których każdy wie  (we Wrocławiu) i dopiero jak ktoś o tym napisze, to wszyscy mówią: wiedziałem, wiedziałem. Tekst krótki, nastrojowy. Czytając go człowiek może sobie wyobrazić magię Wrocławia i jego krasnali. Brawo. W nagrodę Adam dostanie od nas książkę Alexandra McCall Smith - "Przyjaciele, kochankowie, czekolada"

Krzysztofowi Baraniakowi za "Widzew - Lech. Piłkarskie święto w Łodzi! " -
Po pierwsze tekst niebanalny. Nie jest to zwykła relacja z meczu dwóch drużyn. Na bazie relacji, Krzysztof pokazuje, że mecz piłkarski to także widowisko poza stadionem – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kibice nie ograniczają się tylko i wyłącznie do zdzierania gardeł, ale tworzą scenariusze różnych form dopingowania. Świetny pomysł i takaż realizacja. Dodatkowe brawa za szybkość (tekst pojawił się wkrótce po zakończeniu piątkowego spotkania). W nagrodę Krzysztof dostanie od nas książkę Donny Leon - "Perfidna Gra"

Niestety, nie wszystkim mogliśmy przyznać nagrody. Byłoby jednak z naszej strony nieuczciwe, gdybyśmy kilku autorów przynajmniej nie wyróżnili:

Mateusza Pułkowskiego za  „Słuchają nas”  - wywiad z Jakubem "Brzoza" Brzozowskim. "   Niezły, naprawdę niezły.

Piotra Drzewieckiego za „Studenci w Bełchatowskiej kopalni i elektrowni ".
Czapki z głów za pracowitość. Piotr wykonał do swojego tekstu wspaniałe zdjęcia no i temat. Niby banalny, a jednak ciekawy.

Marcina Perę – “Śmierdzący problem miejski . Doskonały felieton na temat banalny, ale niebanalnie napisany. Marcin pokazał,  że nie zawsze trzeba godzinami węszyć i szukać, by znaleźć temat na ciekawy materiał.

Pawła Burela – „World Cyber Games  – Zwycięstwo Polaków ”. – Paweł nas ogromnie zaskoczył. Jego informacja o sukcesach Polaków ukazała się w „Wiadomościach 24” przed relacją z PAP-u.

Paulinę Plizgę  - „Zosia Samosia. We Francji wraca moda na szydełkowanie ”. Jej teksty zawsze wyróżnia oryginalność. Tak było i tym razem, bo czy ktoś z Was pomyślałby, że w Francji wraca moda na szydełkowanie?

Monikę Sienawską - za teksty: "Zwycięstwo Massy w Brazylii, mistrozstwo świata dla Allonso " i "Fernando Alonso - nowy stary mistrz świata ".

Monika jak zwykle przygotowała teksty bardzo szybko i profesjonalnie. Gratulacje!

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Gratuluje nagrodzonym :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne gratulacje!! Adam - świetny materiał!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję :) i serdecznie gratuluję pozostałym zwycięzcom :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wszystkich :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pobytu we Wrocławiu też mam fotkę krasnala :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i jak tu nie wierzyć, że krasnoludki nam pomagają? Życzę wszystkim takich "krasnali" na drodze do domu, pracy, szkoły. Czasem przechodząc setny raz obok jakiegoś miejsca coś niezwykle ciekawego zauważymy, czego nie zauważaliśmy dotąd, choć było widoczne. Bo mamy wybiórcze widzenie - konsumenci broniący się przed natłokiem bodźców wzrokowych. Kiedy skończyłem wywiad, pojechałem dalej i po paruset metrach zobaczyłem samochód ze spalonym przodem, kobietę w szoku i dwa wozy strażackie. Jeszcze się dymiło. Zrobiłem zdjęcie, mam je w archiwum i... pomyślałem, że to nie jest temat dla mnie. Tyle razy czytamy w prasie o wypadkach, tragediach, przestępstwach. Tu, na spokojnej zwykle drodze dwa zdarzenia o zupełnie innym charakterze. Wiecie co Wam powiem? Jest wielu dziennikarzy, zawodowych, ktorzy napiszą o wypadku, przestępstwie, jeśli będą dość sensacyjne. A my nie mamy tej presji: byle więcej sensacji! Nie musimy się do niczego zmuszać. Możemy pisać o wszystkim. I skoro już tak się rozpisałem, to chcę zapowiedzieć, że w najbliższym czasie podsunę wszystkim "szpiegom" W-24 temat, który da możliwość stworzenia fajnej galerii i ciekawych tekstów osobom nie tylko z miasteczek, ale i wiosek.

Eee, czy już dziękowałem? Nie? No to dziękuję. I gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym, w szczególności - Tomkowi Albeckiemu. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratuluję wyróżnionym:) i szczerze powiem, że jestem zaskoczony. pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla zwyciezcow!;-) Zycze milej lektury.Dziekuje za wyroznienie oraz mile slowa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulo dla wszystkich :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.