Facebook Google+ Twitter

Jeśli whisky, to tylko w kieliszkach w kształcie tulipana

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-22 16:17

Ponieważ w Jastrzębiej Górze powstał Dom Whisky postanowiłem dowiedzieć się więcej szczegółów na jego temat. Rozmawiałem z osobą, która w Jastrzębiej Górze o whisky wie wszystko. Szymon Guz mówi, że Dom Whisky, to jego pasja.

Czym zajmujesz się w Domu Whisky?Wzorowany na szkockich destylarniach / Fot. Julia Krajewska
Jestem barmanem oraz edukuję w temacie whisky.

Kto wymyślił powstanie tego miejsca?
- Był to pomysł właścicieli podpierany naszymi argumentami. Whisky jest naszą wspólną pasją i miłością, dlatego zdecydowaliśmy się na wystawienie należytego pomnika królowej alkoholi.

Spośród tylu alkoholi wybraliście whisky, dlaczego?
- Whisky jest pasją właścicieli oraz moją. Wspólnie zwiedziliśmy wiele destylarni i pokochaliśmy ten trunek. Byliśmy również w wielu winnicach i innych gorzelniach, ale najbardziej urzekła nas właśnie whisky.

Dlaczego akurat w Jastrzębiej Górze powstał dom?
- Dom powstał w Jastrzębiej Górze, ponieważ tuż obok domu znajduje się nasz Coctail Bar, który od wielu lat cieszy się ogromną sławą, a nadarzyła się okazja zakupu sąsiedniej działki.
Poza tym wszyscy pochodzimy z tych terenów i nie spieszymy się z przeprowadzką w inne miejsce. Innym powodem jest to, że whisky bardzo związana jest z morzem i często porównujemy jej kolor do barw bursztynów.

Jak zaczęła się twoja przygoda z whisky?
- Odkąd zacząłem interesować się alkoholem, whisky zawsze najbardziej mnie intrygowała ze względu na swoją bogatą historię, różnego rodzaju ciekawostki i różnorodność smaków. Natomiast podejmując pracę w obecnej firmie zostałem jeszcze bardziej zarażony miłością do tego trunku przez szefa, pana Andrzeja oraz moich starszych przyjaciół Daniela i Marcina. Dzięki podróżom z szefostwem udało mi się zwiedzić kilkanaście szkockich destylarni, gdzie na własne oczy mogłem poznać każdy proces produkcyjny whisky. Bardziej znane destylarnie, które udało nam się zwiedzić to np. Glenfiddich, Balvenie, The Glenlivet czy Macallan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.