Facebook Google+ Twitter

Jeśli zakupy, to tylko w środę!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-05 22:47

Są sposobem na chandrę, skutecznie czyszczą portfel, często są postrzegane, jako pewnego rodzaju forma rozrywki oraz bez nich nie da się po prostu żyć! O czym mowa? Oczywiście o zakupach!

Od wieków miliony ludzi na całym świecie każdego dnia robią zakupy. Spożywcze, odzieżowe, przez internet, w supermarketach czy też małych sklepach osiedlowych. Nie ma dnia, w którym ktoś nie kupiłby czegoś lub odwrotnie. Nie ma dnia, w którym ktoś czegoś by nie sprzedał.

Są jednak dni, kiedy zainteresowanie wymianą pieniędzy i towarów słabnie. W Polsce, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Visa Europe, a wykonanych przez ICM Research Agency dniem, w którym robi się najmniej zakupów jest środa. Co więcej, by uniknąć tłoku oraz długiego oczekiwania w kolejkach na zakupy najlepiej jest wybrać się wieczorem. Dlaczego akurat środa? Jak mówi pani Dominika Sozańska - socjolog, dzieje się tak, dlatego, że w środę - jak nazwa wskazuje - wypada środek tygodnia. Ludzie nie zaprzątają sobie głowy zakupami, często mają w domach jeszcze zapasy, które zostały im z poprzednich zakupów.

Za to tłok w sklepach pojawia się w sobotę przed południem Powód? Co szósty badany robi takie duże zakupy jedynie raz w tygodniu, ten raz to akurat sobota. Zdaniem pana Tomasza Ogórka, który wraz z żoną robi zakupy właśnie w sobotę tłumy w sklepach to konsekwencja wolnego od pracy dnia. Wszyscy chcą przygotować się na kolejny tydzień walki z codziennością, chcą zapełnić lodówki, by w tygodniu mieć spokój.

Badania jakie zostały przeprowadzane obalają również mit o tym, że to kobiety najczęściej robią zakupy. W tym przypadku okazuje się, że proporcje są bardzo zbliżone do siebie. Spośród osób, które robią zakupy codziennie aż 32 proc. to mężczyźni i 36 proc. stanowią kobiety. Ci, którzy odwiedzają sklepy spożywcze dwa, trzy razy w tygodniu to w 32 proc. mężczyźni w 31 proc. kobiety. Wśród osób kupujących elementy garderoby utrzymuje się nieznaczna, ale jednak przewaga kobiet, bo aż 37 proc. ankietowanych pań chodzi do sklepów odzieżowych raz w miesiącu, wobec 29 proc. mężczyzn.

Ciekawy jest również fakt, że 53 proc. mężczyzn na zakupy odzieżowe wybiera się w towarzystwie swojej partnerki. Jedynie, co czwarty z badanych samodzielnie kupuje ubrania, natomiast aż, co ósmy mężczyzna tj. około 12 proc. całkowicie powierza swojej partnerce sprawy dotyczące zakupów garderoby. Za to 38 proc. kobiet na zakupy wybiera się w pojedynkę, a 22 proc. w towarzystwie przyjaciółki. Zakupy w towarzystwie partnera wskazało jedynie 3 proc. ankietowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.05.2009 20:18

osobiście myślę, że najbardziej zirytowanymi osobami (odnosząc się oczywiście do ostatniego akapitu) są sprzedawczynie tudzież sprzedawcy, którzy obsługując kolejnego "bardzo miłego" klienta muszą wysłuchiwać wiecznych narzekań na "leniwą" obsługę. Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć takim ludziom chociaż jednego dnia przy kasie :D:D

Pozdrowionka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.