Facebook Google+ Twitter

Jest decyzja w sprawie księdza Lemańskiego. Nie wróci do parafii w Jasienicy

Stolica Apostolska podjęła decyzję w sprawie przyszłości księdza Wojciecha Lemańskiego, byłego proboszcza parafii w podwarszawskiej Jasienicy. Kuria warszawsko - praska nie chce zdradzić żadnych szczegółów.

 / Fot. By Franciszek Vetulani [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsJak podaje polskie radio, Watykan podjął już decyzję ws. księdza Lemańskiego. Mateusz Dzieduszycki rzecznik kurii warszawsko - praskiej podkreślił, że abp Henryk Hoser już od tygodnia próbuje skontaktować się z byłym proboszczem kościoła w Jasienicy. Jak do tej pory - bezskutecznie.

Wojciech Lemański nie wróci do posługi w Jasienicy - 5 lipca objąć probostwo ma jego następca, ksiądz Krzysztof Kozera. Dopiero wtedy otwarty zostanie zamknięty od Niedzieli Palmowej kościół. Abp Hoser podjął decyzję o zamknięciu świątyni "w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczestniczących w liturgii oraz w celu uchronienia przed profanacją sakramentów świętych i świątyni".

Ksiądz Lemański był proboszczem parafii w Jasienicy do 2013 roku. Został usunięty dekretem abp. Hosera za "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych". Lemański w lipcu 2013 roku podkreślał, że jego celem nie jest i nigdy nie było szkodzenie Kościołowi i zapewniał, że będzie walczył w Watykanie.

Jasieniccy parafianie w obronie swojego pasterza napisali do archidiecezji prasko - warszawskiej list, pod którym podpisało się ponad 1,3 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.06.2014 15:00

"Papież Franciszek to nowa karta w historii kościoła!", "Kościół otwiera się na ludzi!".

Tak, wiem - "papież nawet nie wiedział, że Watykan zajmował się sprawą Lemańskiego".

#bajki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... A co cechowało tych, którzy w Niedzielę Palmową zamknęli kościół i nasłali na wiernych policję? Którzy przez długi czas nie chcieli się "zniżyć" do rozmowy z tymi wiernymi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko ,że Lemańskiemu kompletnie odbiło . Jego wypowiedzi w mas-mediach cechował żenujący brak świadomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, dzieci, ryby i parafianie głosu nie mają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.