Facebook Google+ Twitter

Jest drugi wniosek w sprawie Trynkiewicza. Ma uniemożliwić mu wyjście na wolność

Dyrektor rzeszowskiego zakładu karnego złożył do sądu kolejny wniosek dotyczący Mariusza Trynkiewicza. Władze więzienia chcą, by do czasu uprawomocnienia się decyzji sądu morderca był izolowany.

 / Fot. materiały policjiO sprawie pisze serwis TVN24. Wniosek ma na celu "zabezpieczenie roszczenia, poprzez unormowanie praw i obowiązków uczestnika postępowania Mariusza Trynkiewicza, do czasu uprawomocnienia postanowienia Sądu Okręgowego w Rzeszowie". W praktyce chodzi o to, by do czasu gdy decyzja sądu stanie się prawomocna, Trynkiewicz był izolowany w ośrodku zamkniętym Gostyninie.

Zdaniem dyrekcji zakładu karnego Mariusz Trynkiewicz może stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. Sąd Okręgowy w Rzeszowie ma siedem dni na rozpatrzenie kolejnego wniosku. 10 lutego podejmie decyzję dotyczącą dalszych losów mordercy i pedofila. Okazuje się jednak, że nawet jeżeli Trynkiewicz zostanie uznany za stwarzającego zagrożenie, to decyzja nie będzie prawomocna. Oznacza to, że następnego dnia opuści zakład karny. Dyrekcja więzienia chce zapobiec takiej sytuacji.

Na Trynkiewcza czeka już miejsce w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cała ta sprawa mrozi krew w żyłach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.