Facebook Google+ Twitter

Jest już nakaz aresztowania Jana Rokity

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-14 14:11

Prokuratura w Landshut w Bawarii wydała nakaz aresztowania Jana Rokity. Dotyczy on wykonania kary wymierzonej w sierpniu - za lutowy incydent w samolocie Lufthansy na lotnisku w Monachium.

Flickr / Fot. http://www.flickr.com/photos/29925479@N02/2887444834/Do tej pory Jan Rokita nie zapłacił 3000 euro grzywny za lutową awanturę na lotnisku.

- Pan Rokita musi się liczyć z tym, że gdy pojawi się na terytorium Niemiec, zostanie aresztowany - powiedział rzecznik prokuratury Ralph Reiter.

Gdyby do tego doszło, Rokita byłby postawiony przed wyborem: albo zapłaci grzywnę albo trafi do aresztu. Grzywna równa jest 30 dniom więzienia.

- Nie możemy podarować tej kary - powiedział Reiter. Dodał, że jeżeli Jan Rokita pozostanie za granicą, nic mu nie grozi ze strony niemieckiego wymiaru sprawiedliwości.

Przyczyną awantury było odmówienie państwu Rokitom skorzystania ze schowków klasy biznesowej, gdyż posiadali bilety w klasie ekonomicznej. Podobno stewardessa przy odmowie dopuściła się znieważenia Jana Rokity.

Wezwana na miejsce policja wyprowadziła z samolotu Rokitę w kajdankach. Według jego relacji ubliżano mu na komisariacie, czemu zaprzecza niemiecka policja. W sierpniu prokuratura w Landshut uznała go za winnego zakłócenia porządku i wymierzyła grzywnę w wysokości 3000 euro biorąc pod uwagę rozmiar szkód, jakie spowodował.

Jest nakaz aresztowania Rokity

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.