Facebook Google+ Twitter

Jest kryzys ? Trzeba oszczędzać!Włosi dali przykład

Jedynym sposobem na pokonanie kryzysu są, jak wiadomo, oszczędności. Zrozumieli to włoscy parlamentarzyści, obcinając sobie wysokie poselskie pensje .

 / Fot. Foto: Manfred Heyde, CC BY-SAUposażenie włoskich parlamentarzystów wynosi 16 tys. euro miesięcznie. Jest ono najwyższe w Europie. Rząd Mario Montiego w ten właśnie sposób chce przyczynić się do uzdrowienia finansów publicznych i solidaryzować się z obywatelami, których kryzys zmusza do wielu wyrzeczeń.
Jak informuje http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szefowie-wloskiego-parlamentu-obcieli-sobie-pensje,313105.html zgodnie z decyzją kancelarii Izby Deputowanych każdy z 630 parlamentarzystów zarabiać będzie od tej pory o 1300 euro mniej. Dodatkowe redukcje pensji - o 10 procent- dotyczyć będą tych deputowanych, którzy pełnią także inne funkcje, czyli przewodniczącego izby, jego zastępców i szefów komisji.

Cięcia dotyczą także wydatków na cele reprezentacyjne.
Przewodniczący Izby Deputowanych i Senatu XVII kadencji, wyłonionego w lutowych wyborach, a pracującego od połowy marca, oświadczyli: „ Zaczęliśmy od nas samych wykonując znaczący gest”.

Jak widać, każdy europejski rząd, inaczej pojmuje lekarstwo na kryzys. Jedni opodatkowują oszczędności, inni dają sobie wysokie premie i
rozmnażają daniny w postaci nowych podatków,a jeszcze inni, sami tną swoje zarobki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ustawa budżetowa na rok 2013 z dnia 25 stycznia 2013 r. - podpisana przez Prezydenta RP 1 lutego 2013 r. (Dz. U. z dnia 5 lutego 2013 r., poz. 169) to tekst, który warto przynajmniej obejrzeć http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dzialalnosc/finanse-publiczne/budzet-panstwa/ustawy-budzetowe/2013/ustawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale może za to przestanie być takie powszechne wywożenie śmieci do lasu jak i tak trzeba będzie za to płacić i tak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, o jakiej stracie czasu Pan wspomniał? Przecież oni sie z tym szybko uwinęli : wybrano ich w lutym, a już w marcu o tym zakomunikowali. U nas mniej istotne kwestie ciągną się latami.A co do brania sie do roboty, to ten rząd nie jest do tego zdolny. Kosmetyczne, nieistotne zmiany i podwyzki, podwyzki, podwyzki. Już nawet nie możemy decydować, kto zabierze nasze śmieci...echh

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obniżanie pensji posłów to marnowanie czasu potrzebnego na polepszenie bytu wszystkich obywateli.

Kryzys zniknie gdy zarządzający państwami wezmą się do pracy i zagospodarują na pożytek wszystkich obywateli ich ręce do pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.