Facebook Google+ Twitter

Jest plan

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-21 17:46

Kraj mój znów podejmuje śmiałe i przemyślane kroki, które uczynią jego przyszłość nieporównywalnie wspanialszą. Jak doniosła Gazeta Wyborcza, właśnie podpisano umowę na wykonanie sieci zbiorników retencyjnych na terenie Lasów Państwowych.

Mała elektrownia wodna Trzebiatów na Młynówce (http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Mała_elektrownia_wodna_Trzebiatów.jpg) / Fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / Fot. .Gazeta w artykule:Woda opada, widać straty doniosła o podpisaniu ważnej umowy pomiędzy Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Lasami Państwowymi na budowę 3300 nowych zbiorników retencyjnych, o łącznej powierzchni 30 tys. ha.

Koszt całego planu ma wynieść 200 mln złotych (pokrywa Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, zalanych ma być 30 000 ha powierzchni Lasów Państwowych, a powstać ma 3300 obiektów małej retencji.

Tyle zapowiedź wydarzeń na przyszłość.

W ubiegłym roku Lasy Państwowe w Austrii rozpoczęły realizację projektu budowy zbiorników wraz z małymi hydroelektrowniami na swoich terenach. A w naszym kraju w tym czasie przetoczyła się fala pseudoekologicznych protestów przeciwko małym elektrowniom wodnym oraz spiętrzeniom. Fachowcy różnej maści wskazywali na ich szkodliwość i słali petycje (tworzone za nasze pieniądze) do urzędów państwowych w tej sprawie.

Inicjatywę wykazał IOP PAN wraz z Romanem Żurkiem. Co było dla mnie dziwne, również wędkarze mocno się angażowali w utwierdzaniu społeczeństwa o szkodliwości nienaturalnej retencji. Wszyscy przy tym wskazywali na dobro Europy, Unii oraz oczywiście również naszego kraju i najważniejszych praw krajowych i unijnych.

Przed wojną i zaraz po wojnie na polskich rzekach działało ponad 6000 młynów powodujących mniejsze i większe spiętrzenia. Teraz jest ich ok. 200.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.