Facebook Google+ Twitter

Jest porozumienie w sprawie sporu wokół PZPN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 13:28

Osiągnięto porozumienie w sprawie sporu wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej - ujawnił szef Niezależnej Komisji Wyborczej profesor Michał Kleiber. Według niego zgodę na porozumienie wyraziły zarówno ministerstwo sportu, jak i władze światowego futbolu.

W skład Niezależnej Komisji Wyborczej, powołanej półtora roku temu, wchodzą przedstawiciele ministerstwa sportu, prezydenta, FIFA i UEFA. Komisja miała doprowadzić do wyborów nowych władz PZPN. Obecnie czuwa nad usunięciem uchybień w prawie związkowym.

Profesor Michał Kleiber, który w Komisji reprezentuje prezydenta, powiedział Polskiemu Radiu, że PZPN zobowiązał się do przeprowadzenia zmian, a propozycja została przyjęta przez rząd. O zawarciu porozumienia zostały też poinformowane federacje piłkarskie FIFA i UEFA. Szczegóły porozumienia nie są na razie znane. Kominukat w tej sprawie PZPN ma ogłosić około godziny 14.00-15.00.

W południe minął termin ultimatum światowej federacji piłkarskiej FIFA, która domaga się wycofania z PZPN kuratora. FIFA groziła, że jeśli do tego czasu nie zostanie on odwołany i nie będą przywrócone statutowe władze związku, to polscy piłkarze nie rozegrają meczów eliminacyjnych mistrzostw świata z Czechami i Słowacją.

Profesor Kleiber uważa, że nasi kibice nie muszą się niepokoić, bo mecze zostaną rozegrane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

...a szkoda - powinni reprezentację odsunąć na kilka meczy z rozgrywek i wyczyścić to szambo jakim jest PZPN - nasi czy grają czy nie - zawsze sukcesem jest zakwalifikowanie się do mistrzostw - nic więcej :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.