Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4216 miejsce

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka autostrady A2

Droga będzie gotowa na Euro 2012. Jest zgoda na budowę 17,6 km odcinka autostrady, która przebiegać ma ze Strykowa do Konotopy. Droga ma być kontynuacją budowy autostrady A2 z zachodniej do wschodniej granicy kraju.

budowa autostrady A2 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:NowaMapaA2.svg&filetimestamp=20090904203012Autostrada A2 ma przebiegać z zachodu na wschód przez centralną część Polski. Stanowi fragment drogi międzynarodowej E30, leżącej w II transeuropejskim korytarzu transportowym. Jest kontynuacją niemieckiej autostrady A12 z Berlina.

Na terenie Polski autostrada A2 przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kukurykach.

252-kilometrowy odcinek po prawej stronie Wisły z Nowego Tomyśla do Strykowa jest już wybudowany i oddany do ruchu. W okolicach Strykowa pod Łodzią A2 przetnie autostradę A1.

Odcinek Łódź - Warszawa

Teraz budowa trwa na odcinku z Łodzi (Strykowa) do okolic Warszawy (Konotopy). Fragment ten jest podzielony na pięć części: A, B, C, D, E. Wczoraj, 19 sierpnia 2010 roku, wojewoda mazowiecki podpisał zgodę na budowę 8 km odcinka D2 (odcinek D podzielony jest na D1 i D2 - na budowę D1 wojewoda wydał zgodę w zeszłym tygodniu). Jest już zgoda na budowę całego odcinka D.

Wykonawcą wschodniego fragmentu autostrady A2 są aż cztery firmy. Odcinek A i C buduje China Overseas Engineering Group, odcinek B Mostostal Warszawa, część E Budimex-Dromex, a odcinek D - Strabag.

- Po decyzji wojewody musimy odczekać siedem dni. Roboty rozpoczną się od poniedziałku - mówi Małgorzata Tarnowska, rzecznik mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

węzeł Poznań-Wilda / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:W%C4%99ze%C5%82_Pozna%C5%84-Wilda_A2_i_DW430_RB1.JPG&filetimestamp=20090527213850Nie ma jeszcze zgody wojewody mazowieckiego na budowę odcinka C i E, które należą do województwa mazowieckiego. Odcinki A i B, ponieważ leżą w województwie łódzkim - decyzja o ich budowie leży w gestii wojewody łódzkiego.

- Sukcesywnie będziemy otrzymywać zgodę na budowę kolejnych odcinków autostrady. Część D jest pierwszym odcinkiem w realizacji wschodniego fragmentu autostrady A2 - mówi Tarnowska.

Czy autostrada powstanie do Euro 2012?

- Tak, będzie gotowa do maja 2012 roku - zapewnia Tarnowska. Odcinek z Łodzi do Warszawy o długości 91 km jest bardzo ważny z punktu widzenia Euro 2012, które odbędzie się m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Umożliwi spokojny przejazd kibicom z zachodnich państw Europy.

Więcej informacji na stronie inwestycji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.