Facebook Google+ Twitter

Jest szansa na uratowanie Alitalii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-15 09:37

Walka o ocalenie włoskich linii lotniczych Alitalia przyniosła pierwsze rezultaty. Związkowcy zawarli z nowym nabywcą linii ramowe porozumienie. Dokument dotyczy najbliższej przyszłości przedsiębiorstwa oraz losu pracowników, którym groziły masowe zwolnienia.

Przyszli właściciele Alitalii zobowiązali się zmniejszyć o tysiąc osób kandydatów do zwolnienia. Warunki pracy pozostałych omówione zostaną podczas rozmów, które mają potrwać do końca tego miesiąca.

Ponadto, grupa osiemnastu włoskich inwestorów, którzy na apel premiera Silvio Berlusconiego zgodzili się powołać do życia "nową Alitalię", zobowiązała się zachować swoje udziały przez pięć lat. Tyle czasu, ich zdaniem, będzie wymagać postawienie na nogi znajdującego się dziś na krawędzi bankructwa przedsiębiorstwa.
Przed zawarciem porozumienia zanosiło się na to, że Alitalia od dziś zacznie odwoływać kolejne połączenia, co miało być konsekwencją braku środków na zakup paliwa. W tej sytuacji na przymusowy bezterminowy urlop musiałyby iść całe załogi, a samoloty włoskiego narodowego przewoźnika przestałyby latać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.