Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28896 miejsce

Jest takie koło emerytów w Radziejowie

6 listopada br. odbyło się posiedzenie Zarządu Koła, na którym dokonano podsumowania działalności za okres 1 stycznia - 31 października br. Ustalono, że w dniu 26 listopada br. o godz. 12 odbędzie się coroczne spotkanie - Dzień Seniora.

Prezydium Zarządu Koła: Zygmunt Suchara,Helena Bolińska, Daniela Gołaszewska / Fot. Karol Szmagalski26 listopada br., o godz.12, w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się coroczne spotkanie integracyjne - „Dzień Seniora” zorganizowane przez koło nr 12 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas spotkania Zarząd Koła kierowany od lat przez Zygmunta Sucharę przedstawi zgromadzonym sprawozdanie z działalności za okres 1 stycznia - 31 pażdziernika br. a Zygmunt Suchara, w imieniu Zarządu, wręczy dyplomy uznania przyznane przez Zarząd Koła z okazji ukończenia 85 lat Janinie Sandeckiej oraz z okazji ukończenia 80 lat: Zofii Klimek, Irenie Wożniak i Genowefie Mielcarek.

Przy tej okazji warto napisać kilka słów o tym kole. Aktualnie koło skupia w swoich szeregach 214 członków z tego 15 to członkowie zjednani w br. Jak wynika ze sprawozdania Zarządu to odbywa on każdego roku cztery posiedzenia, jeśli zachodzi konieczność to więcej. Corocznie opracowany plan działania zmierza do uaktywnieniu członków. Plan ten i jego realizacja tworzy warunki do rozwoju życia koleżeńskiego i czynnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym wszystkich członków. Każdego roku organizuje spotkanie wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet a także spotkania członków koła z okazji: Dnia Inwalidy i Dnia Seniora.

Pozostali członkowie Zarządu Koła / Fot. Karol SzmagalskiSpotkania te są okazją do wręczania dyplomów uznania i odznaczeń za aktywny udział w pracy społecznej koła a także do takich uroczystości jak: jubileusze pożycia małżeńskiego jeżeli oboje małżonkowie należą do koła, czy jubileusze z okazji 80. urodzin. Spotkania mają charakter uroczysty. Swoimi występami umilają na nich czas zespoły artystyczne: młodzież Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej w Radziejowie i Bieganowie, oraz zespół folklorystyczny Kujawy i kapela Radziejowiacy. Zarząd koła ściśle współpracuje z instytucjami czy firmami, które swymi wyrobami i udziałem uświetniają te spotkania. Warto wymienić je: Szkoła Gastronomiczna przy Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie, piekarnia „ALS" P. Marka Samotyja, Urząd Miasta Radziejów, Urząd Gminy Radziejów, Starostwo Powiatowe Radziejów, Bank Spółdzielczy w Radziejowie, Centrum Pomocy Rodzinie w Radziejowie. Ważnym elementem w działalności koła integrującym jej członków są spotkania z okazji dnia Babci i Dziadka, Andrzejków, jak i Opłatkowe.

Istotne są jednodniowe czy dłuższe wycieczki rekreacyjno-wypoczynkowe połączone z wspólnym zwiedzaniem ciekawych miejsc m.in.: Niepokalanów, Częstochowa, Wrocław Panorama Racławicka, Płock, Kłóbka, Żnin, Wenecja, Biskupin, Malbork, Grunwald, Kurnik, Rogalin, Gniezno, Kruszwica, Inowrocław, Ciechocinek, Nieszawa, Obory, Golub Dobrzyń, Warszawa, Mazury oraz wiele innych przyległych zakątków miast i zabytków. Podczas wycieczek odbywają się różnego rodzaju atrakcje rozrywkowe takie jak: grill, tańce, zabawy, konkursy połączone z nagrodami. Każdego roku organizowany jest wyjazd do Lichenia, członkowie koła uczestniczą we mszy świętej i zwiedzają zabytki kościoła. Tylko w tym roku członkowie koła byli w: Sianożętach, Ostrowie Lednickim, Świdnicy. Zawsze przywożąc z sobą po powrocie moc wrażeń. Uczestnicy tych wyjazdów podkreślają, że dobra działalność i organizacja tych imprez to zasługa Zarządu a zwłaszcza przewodniczącego Koła Zygmunta Suchary, który poświęca swój czas w celu załatwiania spraw dotyczących wycieczek i imprez.

Jak wykazuje działalność tego koła warto być aktywnym także i na emeryturze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.