Facebook Google+ Twitter

Jest więcej informacji na temat natywnego Steam dla Linuksa!

Teraz oficjalnie, na równie oficjalnym, specjalnie utworzonym blogu Steam dla Linuksa, Valve zdradza kolejne szczegóły na temat udostępnienia własnej platformy do gier również dla systemów z rodziny Linux.

Sonda

Steam dla Ubuntu zostanie wydany...

Już wkrótce możemy się spodziewać więcej gier na Linuksa? Możliwe. / Fot. http://blogs.valvesoftware.com/Praktycznie każdy wie, że na pingwinku pograć się da, ale może nie tak jakby chcieli tego zawodowi gracze. Nie znajdziemy bowiem tutaj natywnych, "gorących" tytułów, o których rozpisują się serwisy z grami.

Zdaje się, że wszystko idzie w kierunku, aby także zwolennicy wolnych technologii mogli być traktowani bardziej na równi, również jeżeli chodzi o gry komputerowe. Można przeczytać o tym w moim poprzednim materiale.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Valve już oficjalnie, na nowozałożonym blogu, zdradza kilka kolejnych szczegółów na temat dość gorącego tematu dla wszystkich interesujących się światem pingwinka.

Steam najpierw na Ubuntu


Obecnie trwają pracę nad udostępnieniem wersji na Ubuntu, które uważane jest za najpopularniejszą dystrybucję, używaną przez największą ilość użytkowników. Nie oznacza to, że składający się obecnie z 11 osób zespół poprzestanie wyłącznie na niej. W przyszłości planuje się również wsparcie dla innych dystrybucji, ale od czegoś przecież należy zacząć.


Czytaj dalej --->


Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Biorąc pod uwagę, że MS chce w przyszłości mieć pełną kontrolę tego co w systemie będzie można zainstalować postępowanie Valve jest w 100% sensowne.
Do tego od momentu wydania wersji na Linuksa każdy posiadacz komputera żeby pograć będzie musiał płacić wyłącznie za gry. System jak i platformę Steam dostanie przecież za darmo.
Z wydajnością też będzie lepiej. Najmniej skomplikowane wersje okienek na Linuksa mają minimalne wymagania podobne do Windows 98, więc na współczesnych komputerach praktycznie rzecz biorąc niemal cała wydajność będzie szła wyłącznie do obsługi gier.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.