Facebook Google+ Twitter

Jest wniosek do PE o ukaranie Jarosława Wałęsy za wykroczenie drogowe

Wniosek policji w Sierpcu wpłynął do Komendy Głównej Policji i za pośrednictwem Prokuratora Generalnego zostanie złożony u przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Europoseł PO Jarosław Wałęsa ma odpowiadać za wykroczenie drogowe z 2011 roku., w którym sam omal nie zginął.

 / Fot. Jarosław Wałęsa - biuro poselskie, CC2.5Jarosław Wałęsa jest według policji winnym popełnienia wykroczenia, polegającego na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Takie stanowisko zajęli biegli, badając okoliczności wypadku, jaki miał miejsce 2 września 2011r. na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa.

Ustalono, że sprawcą wypadku był kierujący toyotą, który nie ustąpił pierwszeństwa Jarosławowi Wałęsie, prowadzącemu motocykl. Wiadomo też jednak, że europoseł przekroczył dozwoloną prędkość o około 25 km/godz.

Policja w Sierpcu zdecydowała się na złożenie wniosku o pociągnięcie europosła do odpowiedzialności zgodnie z procedurami, a więc odpowiednie dokumenty trafią do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Oświadczenie rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu Krzysztofa Kosiorka cytuje Wprost: "W zależności od informacji zezwalającej bądź niezezwalającej na pociągniecie do odpowiedzialności będziemy podejmowali dalsze czynności."

Pełnomocnicy Jarosława Wałęsy oświadczyli, że europoseł nie zamierza korzystać z immunitetu i chce dobrowolnie odpowiadać w rzeczonej sprawie.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

anty
 • anty
 • 23.03.2012 18:22

Do paki wałęse

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICA
 • IICA
 • 10.03.2012 20:58

@Wink: Człowieku, nie byłeś na miejscu zdarzenia więc nie stawiaj wyroków. Widać, że nie jeździsz autem skoro wydajesz od razu wyrok na kierowcę Toyoty, chyba, że należysz do grona kierowców, to żonę lub teściową wypuszczają z wozu na drogę aby zobaczyła, czy coś z daleka nie nadjeżdża abyś zdążył swoim zaprzęgiem wyjechać na drogę.

Więcej wyobraźni. Z motocyklem nie ma żartów i w większości podobnych zdarzeń motocyklista jest jak najbardziej winny, tylko poprawność polityczna wokół tej grupy jakaś dziwna powstała, że to niby kierowcy samochodów na nich się uwzięli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wali sobie punkty , bo wie ze nie z jego winy doszlo do kolizji drogowej , a wie,c z takiej przyczyny latwo sie, poddac pod sa,d .???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wystawiam "Pana Tadeusza".

JW@

"(...)Ot idiota Makieła.... Owszem przyczynił się do popełnienia przestępstwa!! To się przyczynił do wypadku czy NIE!???? Jechał z nadmierną prędkością czy nie???, ale z pana czubek! (...)"

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
 • max
 • 10.03.2012 15:27

Oboje są winni , oboje są winni tej tragedii. Wałęsa również! Syn swojego tatusia też musi odpowiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby jechał wolniej to może by zdążył ominąć auto włączające się nieprawidłowo do ruchu. Ale jakby nawet jechał 10 km/h to i tak nie zmienia to wykroczenia kierowcy Toyoty. I tak wyjechał nieprawidłowo i tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 10.03.2012 15:19

Nie można być trochę w ciąży .I tak jest z Wałęsą jest również odpowiedzialny, na równi z kierowcą samochodu. Mam nadzieję że dobiorą mu się do dooopy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 10.03.2012 15:14

Ot idiota Makieła.... Owszem przyczynił się do popełnienia przestępstwa!! To się przyczynił do wypadku czy NIE!???? Jechał z nadmierną prędkością czy nie???, ale z pana czubek!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
 • jędruś
 • 10.03.2012 14:55

współczuje zyjącym w tym kraju z tą "temidą" tu sąd wypuszcza podpalacza,tu mówi ze dopalacze sa okay,tam nie mogą latami ukarać kierowcy który kpi z prawa i dziesiątki a moze setki spraw wołających o pomste do nieba... a tu ktoś jeszcze bajki pisze o obowiązku moralnym temidy ,by skazać Wałęse!!!cuda w temidzie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 10.03.2012 14:48

Pan Wałęsa powiedział w wywiadzie ,że z pokorą przyjmie mandat i zrzeknie się immunitetu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.