Facebook Google+ Twitter

Jest wniosek do prokuratury w sprawie ministra Sienkiewicza

Do prokuratury trafił wniosek SLD w sprawie Bartłomieja Sienkiewicza. Sojusz Lewicy Demokratycznej zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa MSW.

 / Fot. PAPSLD jest zdania, że prokuratura powinna sprawdzić, czy szef MSW nie przekroczył swoich uprawnień z artykułu 231 KK. Wypowiedzi na temat zmniejszenia deficytu, które znalazły się na nielegalnie sporządzonych nagraniach, opublikowanych kilkanaście dni temu, mogą wg rzecznika SLD, Dariusza Jońskiego, oznaczać przekroczenie uprawnień.

W rozmowie ujawnionej przez "Wprost", szef MSW sugeruje, by bank centralny wsparł działania rządu i zaangażował się w zmniejszenie deficytu budżetowego, co pozwoliłoby nie dopuścić do wygranej PiS w wyborach. Marek Belka, prezes NBP odpowiedział, że byłoby to możliwe, gdyby zdymisjonowano ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz jeśli zostanie przeprowadzona nowelizacja ustawy o Narodowym Banku Polskim.

Rzecznik klubu parlamentarnego SLD, Dariusz Joński osobiście złożył wnioskiem w siedzibie praskiej prokuratury okręgowej w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.