Facebook Google+ Twitter

Jest wykonawca ostatniego etapu remontu bytomskiej pływalni

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu podpisał umowę na wykonanie ostatniego etapu remontu zabytkowej pływalni miejskiej. Wykonawcą w drodze przetargu została firma "Troll" z Siemianowic Śląskich.

Przypomnijmy, że remont pływalni miejskiej w Bytomiu został podzielony na trzy etapy. W pierwszym i drugim etapie remontu zaplanowano wymianę konstrukcji dachu, remont i termomodernizację pokrycia dachowego, wymianę stolarki okienno-drzwiowej wraz z wielkoformatowymi oknami.

Pływalnia miejska, u góry na ścianach nośnych pokrycia dachowego widoczne nowe płytki klinkierowe / Fot. Piotr A. JeleńW trakcie przeprowadzonych prac elewacyjnych okazało się, iż konieczne jest znalezienie producenta cegły klinkierowej, spełniającej wymogi nałożone przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jak się okazało, jedyną firmą spełniającą warunki była firma Lubelski Węgiel "Bogdanka" z Puchaczowa. Potrzeba było wyprodukować około 40 tys. sztuk cegieł.

Trzeci etap remontu przewiduje wymianę misy basenu, gdzie w miejsce obecnej ceramicznej zostanie wyłożona misa ze stali nierdzewnej z podziałem na dwie strefy dla pływających i niepływających. Ponadto przewidziano w hali basenu wymianę instalacji wentylacyjnych, instalacji c.o., oświetleniowej i elektrycznej. Wykonawca tego etapu będzie także zobligowany do wymiany instalacji uzdatniania wody oraz wykonania systemu poziomowania płyty dennej pod nową misą basenu.

W wyniku ogłoszonego przetargu przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu wykonawcą III etapu remontu została firma z Siemianowic Śląskich Zakład Administracji Budynkami i Obiektami Budowlanymi "Troll". Podpisana 3 sierpnia umowa opiewająca na 6,6 mln złotych zobowiązuje wykonawcę do ukończenia wszystkich prac w przeciągu 200 dni.Wizualizacja hali basenu / Fot. Materiał Urzędu Miejskiego w Bytomiu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tak sądzę, że to to już koniec problemów i przepychanek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... i to cieszy!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, wreszcie wszystko na dobrej drodze:). Do pływalni w moim mieście mam niedaleko i to jest duży plus tego miejsca zamieszkania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.