Facebook Google+ Twitter

Jest zgoda na organizację ostatniego etapu 69.Tour de Pologne

3 kwietnia 2012 roku Czesław Lang - dyrektor generalny Lang Team, Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa i Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS w Krakowie podpisali umowę dotyczącą organizacji VII etapu i zakończenia tegorocznej edycji Tour de Pologne.

Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team, Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa i Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie / Fot. Sławomir OstrowskiSzesnastego lipca o godzinie 15.20 kolarze wyruszą z płyty krakowskiego rynku do ostatniego siódmego etapu wyścigu.

Krakowski etap jest etapem typowo ulicznym. Będzie to już piąty rok z rzędu, którym wyścig kończy się w Krakowie, ale w tym roku zaszły spore zmiany w wyścigu. Trasa obejmuje tylko Polskę południową. Zapytany o tę zmianę Czesław Lang powiedział: "Postanowiliśmy zrobić ten wyścig na południu raz ze względów logistycznych, a dwa, żeby ten wyścig zrobić cięższym, zaczynamy od razu od Jeleniej Góry, z Karpacza i zaczynamy pod Orlinek. Drugi etap jest strasznie długi, bo to jest etap z Wałbrzycha do Opola, trzeci etap też jest już górski, bo zaczynamy w Kędzierzynie Koźlu i mamy metę w Cieszynie, no i później mamy etap w Zakopanem, etap w Bukowinie, czyli praktycznie na cały wyścig tylko dwa etapy są płaskie. Ponieważ wielu zawodników już się do nas zgłosiło, którzy chcą wystartować w Tour de Pologne, oczywiście walczyć o zwycięstwo, walczyć o punkty, które tutaj są bardzo ważne, ale przede wszystkim chcą przygotować się tu do igrzysk olimpijskich, stąd na pewno w wyścigu pojawi się wiele ciekawych nazwisk, wielu zawodników, którzy tutaj będą przygotowywać sobie formę do igrzysk olimpijskich. Na pewno będzie to wyścig dla "górali", wyścig wymagający" - dodał Czesław Lang.Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team i Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, oglądają prezentację 68. edycji wyścigu / Fot. Sławomir Ostrowski

Ale zmiany zaszły również w samym ostatnim siódmym etapie wyścigu. Rozpocznie się on i zakończy w Krakowie, a oprócz jazdy ulicami Grodu Kraka, kolarze przejadą również przez Wieliczkę. "Chcemy ten etap troszeczkę urozmaicić, chcemy pojechać do Wieliczki. W Wieliczce będą rozegrane dwie premie, będą bonifikaty sekundowe. Chcemy połączyć tak bliskie sąsiedztwo Wieliczki, ponieważ od wielu lat robimy tam zakończenie wyścigu, wszyscy kolarze zawsze, jak przyjeżdżają, dopytują się o Kraków i o Wieliczkę, czy będzie tam podsumowanie tej imprezy, więc chcemy też mieszkańcom Wieliczki pokazać ten peleton na żywo. Wjeżdżamy do Wieliczki i wracamy spowrotem do Krakowa i na rondach robimy zakończenie" - powiedział Czesław Lang.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.04.2012 04:13

nikt nie ogłaszał i nikt się nie zgłaszał. Chyba w tym roku bez naszej drużyny

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
  • kibic
  • 05.04.2012 04:11

Rusza Press Cup 2012 Piłkarskie reprezentacje mediów po raz trzeci będą walczyć o puchar miesięcznika „Press". III Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dziennikarzy Press Cup 2012 zaplanowano na 27-29 kwietnia. Dziennikarze i pracownicy redakcji prasowych, telewizyjnych, radiowych i internetowych sprawdzą swoje piłkarskie umiejętności na boiskach Hotelu Remes Sport & Spa w Opalenicy. To centrum pobytowe, w którym podczas Euro 2012 zamieszka i będzie trenować drużyna Portugalii. Centrum dysponuje 15 boiskami piłkarskimi. W tegorocznym Press Cup, podobnie jak rok temu, zmierzy się 16 siedmioosobowych (plus rezerwowi) zespołów.
Tytułu, wywalczonego rok temu, będzie bronić reprezentacja „Polskiego Radia"
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20 kwietnia, lub do zamknięcia listy 16 drużyn.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj. Opłata wpisowa 60 zł/os.
Organizator zapewnia uczestnikom zakwaterowanie na terenie ośrodka w Opalenicy w czterogwiazdkowym hotelu, wyżywienie, imprezy towarzyszące oraz ubezpieczenie NNW.
Sponsorem głównym zawodów jest ENEA. Partnerzy wspierający to: Netia, BZWBK, Jeronimo Martins, Miralex.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.04.2012 04:05

To może trzeba już teraz pisać o tegorocznych mistrzostwach piłkarskich dziennikarzy w Opalenicy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super, publikacja 26 godzin po wysłaniu do moderacji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.