Facebook Google+ Twitter

"Jestem bardzo przesądny" - wywiad z Jakubem Przebindowskim

Gra, reżyseruje, pisze scenariusze, tworzy muzykę do spektakli. Teatr to jego największa pasja. Zainspirowany przez swoją córkę, wydał zbiór wierszy dla dzieci. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Jakub Przebindowski.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Jakub Przebindowski / Fot. Olga SzczęsnaPochodzi z bardzo umuzykalnionej rodziny. Kiedy miał zaledwie kilka lat, jego tata - wykształcony muzyk, kontrabasista, przyniósł do domu akordeon i zapytał go, czy ten instrument mu się podoba. "Powiedziałem, że tak i to było moje nieszczęście" - śmieje się Jakub Przebidnowski. Skończył szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie akordeonu, jednak decydując się na kontynuację swojej artystycznej drogi w szkole muzycznej drugiego stopnia, postanowił zamienić ten instrument na flet poprzeczny.

Pod koniec szkoły średniej poczuł, że sama muzyka mu nie wystarcza i zaczął często chodzić do teatru. "W pewnym momencie miałem już dosyć siedzenia na widowni i chciałem już wejść na scenę, stanąć po drugiej stronie" - wspomina Jakub Przebindowski. W związku z tym zamiast zdawać do Akademii Muzycznej, postanowił studiować w krakowskiej szkole teatralnej.

Aktor i reżyser Jakub Przebindowski gościł w redakcji W24 / Fot. Olga SzczęsnaOd początku miał szczęście do dobrych reżyserów. Najpierw zagrał główną rolę w teatrze telewizji u Mikołaja Grabowskiego, a wkrótce potem rozpoczął zdjęcia do filmu "Wielki tydzień" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Później miał również okazję współpracować m.in. z Kazimierzem Kutzem czy Filipem Bajonem. Dwa lata temu aktor postanowił spróbować swoich sił po drugiej stronie i podjął się wyreżyserowania swojego pierwszego spektaklu. Praca reżysera na tyle mu się spodobała, że nie poprzestał na jednej sztuce. Jego najnowsze teatralne dzieło to komedia "Hiszpańska mucha" wystawiana w warszawskim Teatrze Kamienica.

Oprócz pisania sztuk teatralnych, zdarza mu się również tworzyć wiersze - wydał nawet już swój pierwszy zbiór wierszy dla dzieci zatytułowany "Dzikie zwierzenia i inne zdarzenia". "Zainspirowała mnie do tego moja córka – często jeżdżąc samochodem czy spacerując, bawiliśmy się i wymyślaliśmy różne rymowanki" - wspomina Jakub Przebindowski. Na początku dla żartu spisał dwa takie wiersze i czytał je znajomych i ich dzieciom, aż w końcu przypadkowo trafił na osobę pracującą w wydawnictwie, która zaproponowała mu stworzenie całego tomiku.

Obejrzyj cały wywiad z Jakubem Przebindowskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.