Facebook Google+ Twitter

"Jestem bardzo szczęśliwy" - wywiad z Mateuszem Miką, zawodnikiem kadry Polski

Mateusz Mika to najmłodszy siatkarz reprezentacji Polski, która w Czechach i Austrii zdobyła brązowy medal. Zarówno dla przyjmującego, jak i połowy kadry była to pierwsza tak poważna impreza w karierze. W krótkiej rozmowie zawodnik mówił o swoich odczuciach.

Jak się czujesz po tym sukcesie?
Jak można się pewnie domyślić, bardzo się wszyscy cieszymy. Jest to niewątpliwy sukces. Dla wielu z nas, w tym dla mnie, była to pierwsza tak ważna impreza w karierze. Bardzo się cieszę, że od razu, za pierwszym razem, udało się wywalczyć medal.

Czytaj też: Brąz niczym złoto. Polscy siatkarze o wygranej z Rosjanami


Jesteś najmłodszym zawodnikiem. Nie czułeś stresu?
Stres odczuwałem na pewno w trakcie spotkań, bo to są zawsze wielkie emocje, kiedy pojedyncze piłki decydują o przebiegu meczu, o jego przegranej czy wygranej. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, więc warto było się stresować. Z pewnością o wiele gorzej byłoby się denerwować i powrócić do domu z niczym, z pustymi rękami. Dlatego bardzo się cieszę, że mamy ten medal.

Chciałabym nawiązać jeszcze do spotkania z Rosją. Czy nerwy były wtedy dodatkowo większe?
No, to był mecz z Rosją i mecz o brąz. Automatycznie wszystko mnożone było razy dwa. Ten nasz medal również możemy przez to pomnożyć, ja osobiście nawet o trzy, bo to mój pierwszy medal. Jestem naprawdę bardzo zadowolony.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.