Facebook Google+ Twitter

"Jestem ciągle niezadowolony z siebie" - wywiad z Wojciechem Błachem

Absolwent krakowskiej PWST. Ma na koncie wiele ról teatralnych, ale widzowie znają go głównie z seriali. Wkrótce zagra w sztuce "Miłość z dostawą do domu". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Wojciech Błach

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Na pomysł zostania aktorem wpadł stosunkowo późno. "Skończyłem technikum, byłem na Politechnice Śląskiej i wtedy intuicja mnie pokierowała w inną stronę" - wyjaśnia Wojciech Błach. Wybrał się na egzaminy do krakowskiej PWST i bardzo zdziwił się, gdy okazało się, że zabrakło mu zaledwie kilku punktów, by dostać się do tej szkoły. Później próbował swoich sił jeszcze kilka razy- dostał się na Wydział Lalkarski do Wrocławia, a także do szkoły teatralnej w Warszawie. Ostatecznie jednak, po wielu perypetiach, został studentem wymarzonej krakowskiej PWST.

Po studiach, będąc aktorem Teatru Nowego w Łodzi, otrzymał propozycję zagrania w jednej z pierwszych polskich telenowel - "Plebanii". "W tamtych czasach granie w serialu odbierane było gorzej niż źle" - wspomina Wojciech Błach. Ostatecznie na planie tej produkcji spędził dwanaście lat, wcielając się w postać Jerzego Tośka. Mały ekran bardzo go polubił, gdyż później wielokrotnie grał duże role w serialach, m.in. "Szpilkach na Giewoncie" czy obecnie "Na Wspólnej".

Aktor Wojciech Błach gościł w redakcji W24 / Fot. Justyna BendowskaMa na swoim koncie również wiele ról teatralnych. Już niebawem premierę będzie miała sztuka "Miłość z dostawą do domu", w którym zagra główną rolę. Wojciech Błach wciela się w postać antykwariusza Adama, który rozpacza w swoim domu po odejściu żony i dzwoni na erotyczną infolinię. "Próbuje on nawiązać dialog z kimś, kto jest po drugiej stronie słuchawki i po chwili w jego domu pojawia się zamówiona pani, a w tym samym czasie wraca do niego po roku żona" - wyjaśnia aktor. Na spektakl będzie się można wybrać nie tylko w Warszawie, ale również w wielu innych polskich miastach, gdyż aktorzy, parafrazując tytuł przedstawienia, chcą widzom zaprezentować "teatr z dostawą do domu".

Obejrzyj cały wywiad z Wojciechem Błachem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.