Facebook Google+ Twitter

Jestem dumna, że jestem mamą zastępczą

Oglądając programy dokumentalne, reportaże o dzieciach porzuconych, często skrzywdzonych przez swoich rodziców, nie mających nikogo wokół siebie żadnej bliskiej osoby, skazanych na życie w domu dziecka, gdzie nie ma dzieciństwa,( bo z daleka od wszystkich bliskich nie można być dzieckiem i ciężko o uśmiech) widzimy, że dzieci te są wykorzystywane w różny sposób przez starszych wychowanków placówki, że są bezradne i pozostawione same sobie.

Czujemy wtedy chęć pomocy, często nawet reagujemy płaczem i myślę, że każdy z nas nie raz myślał o tym, żeby pomóc, żeby przyjąć do swojego domu chociaż jedno takie skrzywdzone i potrzebujące miłości dziecko. Ale z czasem zapomniał, zajął się swoimi obowiązkami, a może brakło mu odwagi?

Ja też tak reagowałam i nie dawało mi to spokoju. Wiedziałam, że chcę pomóc, że chcę być dla jakiegoś dziecka mamą zastępczą, czyli tą bardzo ważną osobą w życiu dziecka. Tą, która codziennie rano budzi do szkoły, robi śniadanie, interesuje się życiem pozaszkolnym i zawsze ma choć chwilkę czasu, żeby przytulić. Zdecydowałam, że znajdzie się w moim domu miejsce dla takiego dziecka, a może nawet dzieci.

Dzisiaj jestem mamą zastępczą dla dwójki dzieci, dwoje mam swoich, więc wszystkich dzieci w domu mam czworo. Wiem, że była to najlepsza decyzja w życiu. Jestem dumna, że jestem mamą zastępczą.

Jestem najszczęśliwsza na świecie! Nie znaczy to jednak, że nie mam problemów, one są i czasem nawet jest ich wiele. Ale i radość, i satysfakcja są ogromne.

Kocham to, co robię! Jestem bardzo szczęśliwa, że zdecydowałam się pomagać dzieciom, że mogę się nimi opiekować i martwić się o nie. Czuję się potrzebna i to daje mi ogromną siłę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

pełen podziw dla wielkiego serca jakie masz :*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby więcej tak myślących ludzi. Pozdrawiam serdecznie. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja jestem dumny, że mogę "obcować" (choć lepiej powiedzieć "przyjaźnić się") z KIMŚ takim jak TY.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam Ciebie! I jeszcze masz czas na pisanie !:) Rewelacja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.