Facebook Google+ Twitter

"Jestem kobietą". Słów kilka o książce Moniki Gajdzińskiej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-12-28 16:01

Nie ma ciekawszych historii od tych napisanych przez życie. Utwierdziłam się w tym po przeczytaniu książki Moniki Gajdzińskiej "Jestem kobietą".

"Jestem kobietą" Monika Gajdzińska / Fot. okładka książki"Na rozstaju dróg
Gdzie przydrożny Chrystus stał
Zapytałeś dokąd iść
Frasobliwą minę miał..."


Czy słyszeliście o tzw grupach wsparcia? Może wy sami lub wasi znajomi czy bliscy mieli okazję w nich uczestniczyć?

W kilkuosobowej grupie, z własnej i nieprzymuszonej woli, w jednym i najczęściej tym samym miejscu, zbierają się ludzie, którym dokuczają takie same lub podobne choroby lub mające różnego rodzaju kłopoty. Takie regularne spotkania odrywają od codzienności, odprężają oraz uświadamiają, że nie tylko dana osoba ma problemy, które często przybijają i nie pozwalają ruszyć się jej z miejsca.

O takich kobietach opowiada Monika Gajdzińska w książce „Jestem kobietą“. Tak mówi w przedmowie : "W tej książce starałam się przekazać prawdę kobiet, które zdecydowały się nią podzielić. Każda z nich jest inna, mają różne doświadczenia, ale ich historie są uniwersalne. Dotyczą spraw ważnych dla wszystkich kobiet. Opowiadają o narodzinach dzieci, radzeniu sobie z chorobą, o śmierci, małżeństwie, o pracy.

Przede wszystkim jednak mówią o kobiecej potrzebie tworzenia trwałych związków z ludźmi, którzy nas otaczają. Związków znaczących, opartych na wzajemnym szacunku i radości przebywania razem. Każda z nas pragnie pełniej wyrażać siebie, mówić głośno o tym, czego jej trzeba i co chce zrobić, żeby czuć się szczęśliwa. To są opowieści o sile, odwadze, nadziei, marzeniach i wytrwałym poszukiwaniu nowych ścieżek. To historia kobiecego kręgu."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

8016
  • 8016
  • 29.12.2011 16:23

Typowo kobieca odpowiedź

Komentarz został ukrytyrozwiń

Vice versa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
9507
  • 9507
  • 29.12.2011 14:05

Gdyby kobiety wykazywały tę samą solidarność i zrozumienie wobec mężczyzn, nasz świat byłby o wiele piękniejszy a życie bardziej znośne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.