Facebook Google+ Twitter

"Jestem normalnym człowiekiem" - wywiad z Beatą Kawką

Od ponad dwudziestu lat w zawodzie. Zachwycano się nią w USA, dziś żałuje, że nie została tam na stałe. Zrobiła sobie przerwę od teatru i teraz wraca w sztuce "enVogue". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Beata Kawka.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Beata Kawka / Fot. Monika FiedorczukW dzieciństwie brała udział w wielu konkursach recytatorskich, wielokrotnie chwalono jej zdolności aktorskie, więc pomyślała, że może warto byłoby pójść dalej w tę stronę. "Myślę, że nie miałam wówczas żadnej świadomości tego zawodu" - przyznaje Beata Kawka. Gdy za pierwszym razem nie dostała się do szkoły teatralnej, mama zachęcała ją, by zaczęła studiować wychowanie przedszkole. Ona jednak się nie poddała - za drugim podejściem udało jej się zdać wszystkie egzaminy i zaczęła naukę w warszawskiej szkole teatralnej. "Miałam fantastycznych, charyzmatycznych profesorów, którzy wiele mnie nauczyli i przekazali mi wiele prawd o zawodzie aktora" - wspomina Beata Kawka.

Wielokrotnie słyszała, że ze względu na swoją niespotykaną urodę i dojrzałość bijącą z oczu ciężko jest ją obsadzić. "Nie wiedziano, co ze mną zrobić i głównie grałam prostytutki" - przyznaje aktorka. Zupełnie inaczej było, gdy pojechała do Stanów Zjednoczonych - tam wszyscy się nią zachwycali. Z perspektywy czasu żałuje, że nie została tam na stałe, jednak przyznaje, że nie pracowałaby tam w swoim zawodzie, tylko na przykład w ONZ. Wróciła do kraju i mimo wielu przeciwności cały czas pracowała w zawodzie, realizując się głównie przed kamerą.

Aktorka Beata Kawka gościła w redakcji W24 / Fot. Monika FiedorczukW zeszłym roku obchodziła dwudziestolecie swojej pracy artystycznej. Jak przyznaje, przez ten czas diametralnie się zmieniła. "Kiedyś byłam bardzo ostrą panienką, a teraz ludzie się mnie mniej boją" - wyjaśnia Beata Kawka. Aktorka wspomina, że na początku swojej przygody z zawodem wydawało jej się, że przez to, że pochodzi z mniejszego miasta, jest gorsza od rówieśników i ze względu na te kompleksy często reagowała agresją.

Swój jubileusz świętuje spektaklem "enVogue", w którym gra u boku Marii Pakulnis i Darii Widawskiej. "Sztuka przypomina trochę rollercoaster - co chwilę jest zwrot akcji, cały czas dzieje się coś ciekawego" - mówi Beata Kawka. Aktorka podjęła się również wyprodukowania spektaklu. "Połączenie tych dwóch ról było trudne - wiele razy słyszałam od reżysera, że mam zamknąć biuro i grać" - wspomina. Komedia miała już swoją prapremierę w Lesznie, a już od kwietnia będzie można oglądać ją w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie.

Obejrzyj cały wywiad z Beatą Kawką:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.03.2013 17:41

Uwielbiam Panią, Pani Beato :) I nie zgadzam się, że jest Pani "nam nieznana"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo piękna dama z uroczym, charakterystycznym uśmiechem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.