Facebook Google+ Twitter

Jestem ofiarą wolności słowa

W powodzi narzekań na niedostatek wolności słowa, oświadczam publicznie: czuję się ofiarą nadmiaru wolności.


Jestem ofiarą w dosłownym znaczeniu. Obiektem wyrafinowanych prześladowań, uporczywego znęcania się, praktykowanych wobec mnie przez nieznanego sprawce. Od kilku, dwóch, może trzech lat, może więcej, nie pamiętam, jestem nieustannie nękany przez maniaka, który wysyła do mnie zadziwiające na swój sposób teksty.

Są one rodzajem bieżących komentarzy do wydarzeń i publikacji prasowych polskich i niemieckich. Z reguły, i w większości. Zawierają one stek plugawych, antyniemieckich i antysemickich wypowiedzi obficie przeplatanych wulgaryzmami.

Autor ma niewątpliwy talent, oryginalność i celność w komentowaniu wydarzeń, i znakomitą w nich orientacje, co świadczy o szerokich lekturach. Ma znakomite „oblatanie” w tematyce. Dysponuje tez wiedza o mechanizmach Internetu, gdyż za każdym razem loguje się z innego adresu, chociaż nicków używa podobnych.

Oto próbka samorodnego talentu. Dieser Artikel wurde Ihnen geschickt von mordechaj@mohel.wp.pl mit der persönlichen Mitteilung: O kurwa,zasik jeden syn narodu wybranego kopnal w kalendarz
scienny luzem !!Dzoasik ciota na full prawidlowego
rodowodu, benkarcica idalsze strupy krewniacze bez wzwodu-on ne byl
your krewniaczi?!?Oni sa jak wszi i wszisci z tych samych terenuff
i ze tych samych landow i potem tylko sie przemieszczaja i sraja
around the world non stop!! Zniewalajaco most beautiful!!! Y pakory
kurwa!! JEE Bitte beachten Sie:,SPIEGEL ONLINE hat die Identität des Absenders nicht überprüft SPIEGEL ONLINE, 09.06.2013
Gefeierter israelischer Autor: Yoram Kaniuk ist tot


No cóż, idiotów nie brakuje. Ale dlaczego frustrat wybrał sobie akurat mnie? Nie wiem. Zaszczyt to bowiem dla mnie wątpliwy. Ponadto człowiek ów wysyła do mnie równie obraźliwe i wulgarne teksty z portalu kartki.onet.pl wykorzystując jako adres nadawcy mój adres poczty elektronicznej, czyli posługuje się danymi zaliczanymi do kategorii indywidualnych, niepowtarzalnych danych osobowych. czyni to bezprawnie. Wspomnianą korespondencję otrzymuję raz, dwa razy w tygodniu. „Pisarz” jest bowiem bardzo pracowity.

Zachodzę w głowę: dlaczego to robi? Dlaczego mu się chce? Jaki cel zamierza osiągnąć i jaką satysfakcję w tym znajduje? Odpowiedzi logicznej, tłumaczącej postępowanie owego maniaka, nie znajduję.

Dlatego jego działania traktuje jako zagrożenie, jako stalking, albo jeszcze jakaś inną formę prześladowania, bowiem w swej aktywności obywatelskiej i dziennikarskiej nie stronię od tematów niemieckich i żydowskich.

Tych, którzy marzą o niczym nieskrępowanej wolności słowa i wolności wypowiedzi, i tych którzy cierpią z powodu ich niedostatku, uprzejmie pytam, czy życzyliby sobie otrzymywać tego rodzaju korespondencję? Jeśli tak, niechaj udostępnią mi swoje adresy, a ja będę wysyłał im owe płody chorego umysłu, powstające z poczucia wolności słowa i poczucia prawa do nieskrępowanej wypowiedzi.

Pytam zarazem całkiem serio, co mam w takiej sytuacji robić? Ignorować, uważać że nic istotnego się nie dzieje? Przez kolejne lata dostawać te bzdury? Ja ich nie czytam, ale sam fakt, że nadchodzą oraz świadomość, że właśnie ja jestem celem zainteresowania jakiegoś zajoba stanowi dla mnie mocny dyskomfort. A tego sobie nie życzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Kiedy córka znanej osobistości narzekała na stalking, to sprawę umorzono.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jedno "ale" z tym odsyłaniem. To przychodzi z wielu różnych skrzynek pocztowych, za każdym razem z innego adresu, przynajmniej często te adresy zmieniał. Więc blokada antyspamowa niewiele daje w tym przypadku.
Poza tym, filtr spamowy często źle działa. Bardzo łatwo można przeoczyc coś ważnego, często coś normalnego wpada jako spam. Często tak miałem, w końcu wyłączyłem filtr, bo dużo przegapiałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja zawsze blokuje nadawcę i oznaczam jako spam. Później jakiś robot sam wie co wrzucić do folderu spam. I wszystkie śmieci tam lądują. Nie muszę nawet na to patrzeć :) Tylko z satysfakcją obserwuję jak się powiększa ilość wiadomości w folderze spam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sebastian Brudys -
rzeczywiście, ma Pan rację z tym adresem. Dla osób o rozbudowanych kontaktach to nie takie proste; ani wskazane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę skorzystać z opcji odesłani maila do nadawcy. Automat wpisuje , że adresat nieznany. Po 3 zwrotach, przestają maile nadchodzić. Można też nadawce zablokować.
Tak jak robi się ze spamem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę się pochwalić, że ja też od tego jegomości dostawałem chyba tą samą korespondencję.

Zadziałałem w ten sposób: przesłałem korespondencję do MSZ, do prokuratury, do na policję - wojewódzką i miejską chyba, bodaj do mojego dostarczyciela poczty, jeszcze do jakichś organizacji. Nie jako oficjalne zgłoszenie, ot tak - jako informacja.

Do MSZ, ponieważ były tam, jak dobrze pamiętam, jakieś treści o negacji holocaustu, jawnie obrażające Polskę, o polskich obozach, coś o niemieckich ziemiach, które Polacy zagarnęli itp., choć z bełkotu tego trudno było wywnioskować, co dokładnie.

Już od roku około już nie dostaję. Czuję się niedoceniony :(

Nie wiem, czy spowodowała to jakaś interwencja z instytucji, do których skargę wysłałem, czy się po prostu przestraszył (w listach zwrotnych do gościa informowałem go o krokach, które podejmowałem, w bardzo uprzejmy sposób, pozdrawiając serdecznie).

Zmieniać adres - to najgorsza rzecz, jaką można zrobić. Szczególnie, jeśli się ma setki kontaktów i super bogatą korespondencję. I jest się osobą publiczną. Takie uleganie to po prostu tchórzostwo. To by było to samo, co przeprowadzka do innego mieszkania tylko dlatego, że dostaje się bzdurne maile, które właściwie nie są nawet żadną groźbą, ani nawet obraźliwe bezpośrednio dla nadawcy. Sąd by pewnie uniewinnił gościa.

Jeżeli taka korespondencja trafiałaby np. na oficjalną, urzędową skrzynkę - np. do rzecznika praw dziecka - ma on zmieniać oficjalną skrzynkę? Zmienić taki adres @, który figuruje na setkach stron - rzecz niemal niemożliwa i głupia, z punktu widzenia poszkodowanych.

Mnie to, prawdę mówiąc, nie przeszkadza za bardzo. Mam grubą skórę. Ostatnimi czasy dostawałem np. po kilka ofert dziennie o leku (czy operacji) na wydłużenie penisa, o specyfiku na impotencję itp. Prawdę mówiąc - bawi mnie to.

I tak trzeba - moim zdaniem - do tego podchodzić. Ten gość liczy, że wyprowadzi kogoś z równowagi. I często mu się udaje. Jeśli by przeczytał powyższy artykuł - jestem pewien, byłby w 7 niebie.

Poza tym, prawdopodobne jest, że on nawet nie kiwa palcem w tej sprawie. Ot, wyrywkowe, automatyczne tłumaczenie jakichś stron. Zdolny informatyk - i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie - jest Pan osobiśtoscia na tyle znaną, że w Googlach ma Pan nawet cała stronę "obrazy dla Adam Górski"

http://www.google.pl/search?q=adam+podg%C3%B3rski&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=tUS5UaTFE4XftAa3rYCgDQ&sqi=2&ved=0CDkQsAQ&biw=1142&bih=702

jest Pan również na fb.
Sadzę, że "posiał" Pan swój adres odpowiadając np. na niesłychanie "ważne" doniesienia rozsyłane łańcuszkowo do licznych odbiorców. Tego rodzaju poczta pleni sie jak pluskwy i w ten sposób jakiś stalker o mentalności tejże pluskwy dostał się do pańskiej skrzynki.
Trzeba zmienić adres.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a nie może pan po prostu tego ignorować? wrzucać do spamu i na czarną listę poczty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakiś jest problem z założeniem sobie innego konta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeśli podał Pan prywatny e-mail do publicznej wiadomości to sam Pan jest sobie winien, radziłbym bardziej pilnować swoich danych osobowych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.