Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15664 miejsce

Jestem Polakiem - jestem Europejczykiem

Każdy z nas jest Europejczykiem, bo przynależy do wielkiej rodziny europejskiej. Jednocześnie każdy z nas jest Polakiem, a Polska leży w Europie.

Renaud Flyn z klasą I. Tłumaczyli nauczycielka Marta Górecka i Adam Bartkowiak / Fot. Justyna-Maria BartkowiakPolska leży w Europie, stąd też powinniśmy być z tego dumni. Naszym domem jest nie tylko Polska, ale i Europa.Mieszkam we wsi Wojnowice (wielkopolskie). Napiszę o niej jeszcze. Pracuję w Szkole Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach, w której od 2004 r. istnieje klub europejski "Młodzi Europejczycy", którego jestem koordynatorem.Na początku roku odwiedzili nas goście z Francji: Renaud i Flyn. Przybliżyli dzieciom swój kraj, kulturę. Ciekawie opowiadali o swoich podróżach. Dzieci miały możliwość zobaczenia albumów, które przedstawiały zdjęcia z ich rodzinnego kraju. Językami, którymi mogli się porozumieć był język angielski i francuski. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny oraz śpiewali w języku angielskim.Gościnnie w polskiej rodzinie. U Państwa Aliny i Czesława Stefaniak mile spędzili czas. / Fot. Justyna-Maria BartkowiakDla dzieci była to lekcja inna niż wszystkie dotychczas o Europie. Miały możliwość bezpośredniego kontaktu z gośćmi z Europy. Poćwiczyli również swoje umiejętności językowe. Z uwagą słuchały opowieści przybyłych gości.Obiecali, że jeszcze do nas przyjadą. Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowanie . Europejczycy byli ugoszczeni.

Wśród polskiej rodziny mile spędzili swój pobyt.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Najlepsza forma dydaktyczna, tylko ilu ją stosuje?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, nie można zachłystywać się sobą. Ten kto uważał że jest "pępkiem Świata", źle skończył. Dzisiaj samotne państwo jest jak ziarenko maku. Dmuchniesz i poleci. Mądrość polega na tym żeby Europa rozwijała się stabilnie w sposób zsynchronizowany z geogospodarką i geopolityką nie zapominając o pielęgnowaniu tradycji i kultury własnego narodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka prawda Adamie -dziękuję wszystkim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie jest poznawać Europę i czuć się jej częścią bo Polska jest jej częścią ale nie wolno nam nigdy zapominać, że przede wszystkim jesteśmy Polakami, że to jest nasz naród i że jest on ważniejszy od Europy i innych narodów UE. Polska najpierw, potem UE. Zawsze tak, nigdy inaczej! Warto także uczyć się języków obcych ale dopiero wtedy gdy już dobrze poznaliśmy nasz własny polski język.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.03.2010 22:20

Brawo, tak trzymać ! :) Małe miejscowości, to wcale nie znaczy, że tam nic się nie dzieje. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak trzymać o to chodzi żeby dzieci miały kontakt ze światem, a nie świat się kończył na komputerach i tel. komórkowych. 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Justyno, proszę częściej nam pokazywać jak się mieszka, żyje,pracuje w małych miejscowościach. Szkoła, dzieci, otaczający ludzie dookoła. Napewno znajdą się ciekawe tematy. Pozdrawiam życząc powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 ...tak na początek, za debiut i lokalną wiadomość. Zachęcam do dalszego dzielenia się tym, co bliskie twemu sercu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno gratuluję debiutu.
Brawo za wiadomości lokalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł ,a w miejscowościach, które tego nie robią wart upowszechnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.