Facebook Google+ Twitter

"Jestem stąd" - trzecie pokolenie poznańskiego rapu

Zamieszczony na okładce płyty fragment mapy z naniesioną Wildą, Grunwaldem, Jeżycami oraz Nowym i Starym Miastem mówi wszystko. Dziś do sklepów trafi "Jestem stąd" - składanka 20 utworów podziemnych składów hip hopowych.

Album przygotował portal www.poznanskirap.com. - Osoby przez nas zaproszone reprezentują wysoką jakość swoją twórczością, ale też aktywnie tworzą poznańską scenę - wydają płyty, realizują teledyski, grają koncerty. Jest ścisła czołówka jak chodzi o rap z Poznania - mówi Chudy, szef portalu i inspirator przedsięwzięcia.

Okładka składanki "Jestem stąd". / Fot. www.poznanskirap.comPoznańska scena rapowa zdobyła uznanie już na początku lat 90. Jej pierwsze (Slums Attack, potem Killaz Group) i drugie (Mezo, Owal, Ascetoholix) pokolenie doczekało się uznania, także w sensie komercyjnym. Jakie szanse ma reprezentowane na "Jestem stąd" trzecie pokolenie?

- Wizytówką trzeciego pokolenia - choć nie uważam, żeby było to dobre określenie - jest zjednoczony Poznań. Oddają to koncerty, na których możemy zobaczyć Peję czy Kaczora grających wraz z podziemiem na tych samych imprezach. Są na nich tłumy, ludzie się świetnie bawią. Pokolenie Mezo, Owala, czy Ascetów nie do końca doczekało się chyba uznania, patrząc na to, że żaden sposób nie tworzą oni hip hopowej sceny w Poznaniu i to już od dłuższego czasu - uważa Chudy.

Fanów takich raperów jak Kobra Oldas, Aifam, Shellerini&Słoń, Cromm Cruac czy Erijev Massiv, twórcy "Jestem stąd" zapraszają 7 lutego do Eskulapa na koncertową prezentację utworów z płyty

Patronem medialnym płyty "Jestem stąd" jest "Polska Głos Wielkopolski".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.