Facebook Google+ Twitter

"Jestem tu, bo ktoś miał odwagę"

Cztery lata temu ONZ ustanowiła dzień 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holocauście. Zapraszam do obejrzenia galerii. Być może uda się w ciszy i skupieniu usłyszeć "wołanie z tamtego brzegu...i zrobić wszystko aby już nigdy nie powtórzyła się wojenna tragedia.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holocauście obchodzono w Warszawie...Fot. Ewa Krzysiak
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holocauście obchodzono w Warszawie...Fot. Ewa Krzysiak

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Jerzy Ulicki-Rek
  • Jerzy Ulicki-Rek
  • 11.01.2012 04:25

"Mirek Suchodolski 17.08.2010 16:51
Ocena: 55 58
Często podpisuję swoje teksty (w tym co robię) słowami - Kto ratuje jedno życie, to tak jakby ocalił świat, a dopiero teraz się dowiedziałem skąd te słowa pochodzą. Jak nauczyłem się tych słów i od kogo? To długa historia. 5*"
Szanowny Panie
Albo przez brak wiedzy albo przez pomylke podaje pan wypaczony cytata z "Talmudu".
Prawdziwa wersja mowi:"Kto ratuje jedno ZYDOWSKIE zycie to tak jakby ratowal caly swiat"
Cytat nie odnosi sie do gojow .
W celu doksztalcenia sie polecam:
ANDRZEJ NIEMOJEWSKI
"DUSZA ZYDOWSKA W ZWIERCIADLE TALMUDU"
WYDANIE DRUGIE UZUPELNIONE

"Talmud jest jedynym zrodlem ,z ktorego zydostwo wyplynelo,jest gruntem ,na ktorym zydostwo istnieje i jest dusza zywiaca ,ktora zydowstwo ksztaltuje i utrzymuje."
Samson Raf.Hirsch


WARSZAWA
1920
NAKLADEM AUTORA,Wilcza No.35

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=15097

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Ulicki-Rek
  • Jerzy Ulicki-Rek
  • 09.01.2012 14:57

Lektury obowiazkowe:

A.Niemojewski:"Dusza zydowska w zwierciadle Talmudu"

ANDRZEJ NIEMOJEWSKI
"DUSZA ZYDOWSKA W ZWIERCIADLE TALMUDU"
WYDANIE DRUGIE UZUPELNIONE

"Talmud jest jedynym zrodlem ,z ktorego zydostwo wyplynelo,jest gruntem ,na ktorym zydostwo istnieje i jest dusza zywiaca ,ktora zydowstwo ksztaltuje i utrzymuje."
Samson Raf.Hirsch


WARSZAWA
1920
NAKLADEM AUTORA,Wilcza No.35

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=15097

Jerzy Ulicki-Rek

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Ulicki-Rek
  • Jerzy Ulicki-Rek
  • 10.04.2011 06:59

Nie tęsknie za toba, Żydzie. Jerzy Ulicki-Rek
7 Kwiecień 2011Proszę zamieścić swoje uwagiPrzejdź do komentarzy


Wtedy gdy bylem dzieckiem i nastolatkiem obserwowalem to co dzieje sie w moim kraju i z moim krajem. Nie rozumialem jeszcze wtedy mechanizmow tego co sie dzialo, demoralizujacego, negatywnego wplywu jaki, TY, Żydzie miales na moj kraj, na mentalnosc i zachowanie jego mieszkancow.

Nie wiedzialem wtedy jeszcze ,ze to Ty, Zydzie,wymordowales tych najlepszych synow i corki narodu polskiego, ktorych nie zdazyli wymordowac hitlerowcy.

Nie wiedzialem wtedy jeszcze , ze to ty-Zydzie, pod polskim nawiskiem prowadziles (na kazdym polu-kulturalnym,ekonomicznym ,spolecznym) polityke antypolska.

Prawde mowiac nie wiedzialem nawet ,ze istniejesz wsrod nas przekonywqany od dziecka ,ze wszyscy Zydzi zostali „zagazowani’ lub zamordowani w inny sposob w czasie okupacji.
Dopiero po latach zdalem,patrzac wstecz zdalem sobie sprawe z tego ,ze duza ilosc moich kolegow i kolezanek ,ktora wyraznie unikala mnie i moich kumpli to byli ci-mityczni wtedy-Zydzi.

Czesc z nich nosila polskie nazwiska takie jak „Slawomir Patocki”.

Dlaczego pamietam wlasnie jego, pomimo tego, ze chodzilem z nim do szkoly podstawowej ponad pol wieku temu? Pamietam jego -niezrozumiala wtedy z dzieciecego punktu widzenia- arogancje i wrogosc w stosunku do reszty kolegow. Tolerowal tylko 4-ech, ktorzy (zrozumialem to po wielu latach) byli rowniez Zydami.

Po latach rowniez zdalem sobie sprawe z tego, ze nie moge, nie potrafie zyc w atmosferze jaka istniala w panstwie, ktore stworzyles dla nas Polakow a ktore nazwales w przyplywie fantacji:”Polska Rzeczpospolita Ludowa”.

Po nastepnych kliku latach, majac dostep do niecenzurowanych informacji o historii mojego kraju zrozumialem jeszcze wiecej. Podobnie jak wielu Polakow przywitalem z radoscia upadek tzw komuny.

To, ze byl to kolejny mit wyprodukowany przez ciebie, Zydzie, na moj, polski uzytek zrozumialem po nastepnych kilkunastu latach. Zrozumialem rowniez sporo mechanizmow propagandowych jakimi sie na codzien poslugujesz po to aby twoj, Zydzie, monopol na manipulowanie ludzkim zyciem nie zostal w jakikolwiek sposob zagrozony.

Zrozumialem ,ze „holokaust”, ktorym karmiono mnie od przedszkola to nie historia a fikcja majaca na celu zabezpieczyc monopol, o ktorym pisalem poprzednio, przed jakakolwiek krytyka bo to moglo by go oslabic.

Nie tesknie za toba, Zydzie, bo jestes-biorac pod uwage twoja odwieczna tradycje i mentalnosc, twoj brak tolerancji dla wszystkiego co inne, twoja przerazajaca bo ciagnaca sie przez stulecia-msciwosc , jestes wszystkim czego w moim kraju niechcialbym widziec i spotykac.

Dlatego dzisiaj, 5 marca 2010 roku jestem a Australii w nie w Polsce gdzie naleze i gdzie powieniem byc.

Mam 56 lat.Byc moze uda mi sie dozyc chwili, gdy Polska bedzie naprawde wolna, ze rzad bedzie skladal sie z Polakow a nie Zydow z polskimi nazwiskami, krewnych lub spadkobiercow tych samych Zydow, ktorzy ten kraj niszczyli i rabowali na rozkaz swoich wspolplemiencow, ktorzy okupowali sasiadnia i silniejsza od nas Rosje.

Od momentu gdy 25 lat temu zrozumialem kim jests, Zydzie, postanowilem ze zrobie wszystko co w mojej mocy aby twoj trujacy wplyw na innych przynajmniej oslabic wierzac ,ze wyrosna w tym czasie nowe pokolenia ,wolne od twojej trucizny ,ktore beda go w stanie obalic.

Pomagasz mi w tym ,Zydzie,bardzo tym ,ze nie liczysz sie z nikim i z niczym,ze twoja mordercza natura ,wtedy gdy moze dojsc do glosu tak jak to ma miejsce w Palestynie,jest najlepszym przykladem tego czego musimy sie obawiac w kontakatach z toba.

Nie wierze w to, ze Polacy tesknia za toba, Zydzie. To twoja kolejna kuglarska sztuczka ,ktora ma za cel taka tesknote w nich wmowic. Zrobie co w mojej mocy aby ten kolejny „szwindel” spalil na panewce.

Jerzy Ulicki-Rek 5.03.2010

Wolna Polska zaczyna sie tutaj

http://www.polskawalczaca.com

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Ulicki-Rek
  • Jerzy Ulicki-Rek
  • 25.03.2011 22:56

"Gestapo,przepraszam was ... "

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=10927

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Ulicki-Rek
  • Jerzy Ulicki-Rek
  • 03.11.2010 12:13

" Być może uda się w ciszy i skupieniu usłyszeć "wołanie z tamtego brzegu..."
Sluchalem bardzo uwaznie ale tego co uslyszalem cenzura tutaj nie przepusci:)

Moze to i lepiej:):):)
Wulgaryzmy okrutne:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Ulicki-Rek
  • Jerzy Ulicki-Rek
  • 29.10.2010 23:56

"Piotr Zaborowski" usunal moj apel o zapalenie w oknie symbolicznej swieczki dla dr Dariusza Ratajczaka zamordowanego po to aby tacy jak p."Zaborowski' rowniez mogli zyc godnie.

Ciekawe jaki punkt regulaminu narusza nazwisko dr RATAJCZAKA ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Ulicki-Rek
  • Jerzy Ulicki-Rek
  • 26.10.2010 13:11

Przepraszam ,ze osmielam sie zapytac ale tak jakos...:)

Ktory punkt "regulaminu" naruszyl moj wpis?
Czy "regulamin' jest wazniejszy niz Karta Prawa Czlowieka i Obywatela ,ktora gwarantuje mi wolnosc slowa i wypowiedzi w sposob jaki uznam za stosowny?

Moze p. MUSIAL wjasni mi moje watpliwosci?

Jerzy Ulicki-Rek

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Ulicki-Rek
  • Jerzy Ulicki-Rek
  • 17.10.2010 23:48

Ofiara Holomitu dr.Dariusz Ratajczak

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=8049

Jerzy Ulicki-Rek