Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20616 miejsce

"Jestem wobec siebie bardzo krytyczna" - wywiad z Darią Widawską

Artystyczna dusza. Uwielbiana przez widzów za wyraziste role w serialach, chwalona za teatralne. Już niebawem zagra w sztuce "Di, Viv i Rose" w Teatrze Capitol. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Daria Widawska.

Aktorka Daria Widawska gościła w redakcji W24 / Fot. W24Mimo że jej mama była prawniczką, a ojciec - historykiem, dzieciństwo spędziła w bardzo artystycznej atmosferze. "Moi rodzice byli zawsze bardzo blisko kultury - oboje grali na instrumentach, a jak się później okazało - tata statystował nawet w kilku filmach" - wspomina Daria Widawska. Już w przedszkolu dostrzeżono jej zdolności muzyczne, co poskutkowało rozpoczęciem nauki w szkole muzycznej pierwszego, a później również - drugiego stopnia. Oprócz tego tańczyła przez kilka lat w Zespole Pieśni i Tańca "Fregata". Często też chodziła do teatru - zarówno wieczorem na spektakle, jak i w ciągu dnia – na wagary, podczas których przygotowywała się do konkursów recytatorskich. Jednak do samej matury nie była zdecydowana, co chce robić w życiu - myślała o studiowaniu prawa, stosunków międzynarodowych, filologii polskiej, a także politologii. Poszła również na egzaminy do szkoły teatralnej, jednak wiedziała, że jeśli jej się nie uda, pójdzie inną drogą. W sumie dostała się na cztery kierunki studiów i ostatecznie postawiła na aktorstwo.

Wszystko zaczęło się od teatru i do dziś bardzo często można oglądać ją na teatralnych deskach. Już wkrótce swoją premierę w stołecznym Teatrze Capitol będzie miała sztuka "Di, Viv i Rose", w której aktorka zagra jedną z głównych ról. Spektakl opowiada o przyjaźni trzech kobiet na przestrzeni dwudziestu siedmiu lat. Na scenie, oprócz Darii Widawskiej, zobaczymy jeszcze Joannę Brodzik i Małgorzatę Lipmann - prywatnie również przyjaciółki. "Nie wiem, skąd autorka tekstu tej sztuki, wiedziała, że w Polsce też są takie trzy dziewczyny i mają bardzo podobne historie do bohaterek przedstawienia" - śmieje się aktorka.

Gościem W24 w ramach cyklu Daria Widawska przez większość Polaków znana jest z ról serialowych, który ma w swoim dorobku całkiem sporo. Do tej pory zagrała, m.in. w "Mamuśkach", "Magdzie M" czy "39 i pół". Obecnie można ją oglądać w serialu "Prawo Agaty" na antenie TVN, w którym wciela się w postać Doroty Gawron. Mimo że widzowie ją uwielbiają, ona wobec siebie jest bardzo krytyczna i przyznaje, że chociaż na planie daje z siebie wszystko, to później, gdy ogląda sceny ze swoim udziałem, rzadko jest z nich zadowolona. "Mam nadzieję, że uczę się na błędach i z produkcji na produkcję jestem coraz lepsza" - zaznacza.

Choć aktorka zaliczana jest do grona tych najbardziej znanych, sama tego nie odczuwa i przyznaje, że wchodząc w każdy nowy projekt, ma wrażenie, że jest zupełnie anonimowa i musi wszystkiego uczyć się od początku. "Popularność nie zmieniła mojego życia" - podkreśla Daria Widawska. "Ludzie czasem rozpoznają mnie na ulicy i tyle" - dodaje. Jej dorobek z roku na rok jest coraz większy i przychodzi jej się mierzyć z coraz to ciekawszymi wyzwaniami zawodowymi. Cały czas odczuwa jednak zawodowy niedosyt i chciałaby zagrać jeszcze w wielu kolejnych sztukach, filmach i serialach.

Obejrzyj cały wywiad z Darią Widawską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdolna aktorka, ale ta reklama kawy z jej udziałem - depresyjna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.