Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24536 miejsce

"Jestem wyjątkową szczęściarą" - wywiad z Anną Kerth

Ma mnóstwo pasji. Wahała się pomiędzy zostaniem aktorką i ortopedą. W Polsce znana głównie z roli w "Na Wspólnej", w Szkocji nominowana do prestiżowej nagrody BAFTA. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Anna Kerth.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Gdy miała kilka lat, mama zapisała ją na zajęcia rytmiki i od razu jej się spodobało. Na scenie czuła się znakomicie i bardzo lubiła występy przed publicznością. Jednak nie zawsze było tak kolorowo - podczas jednego z przedstawień, gdy tańczyła polkę i cały czas wypadał jej z rąk wiklinowy koszyk, postanowiła zejść za kulisy i zrezygnowała z dalszego udziału w spektaklu. "Już wtedy był we mnie pierwiastek perfekcjonistki" - zaznacza Anna Kerth. Gdy trochę dorosła sama zaczęła tworzyć sztuki, w które angażowała swoje koleżanki. Jednak z czasem pojawiła się w jej życiu druga pasja - medycyna i zaczęła marzyć o byciu ortopedą. "Długo miałam dylemat, w którą stronę pójść" - wyznaje. Ostatecznie, zainspirowana lekturą książki o Helenie Modrzejewskiej, wybrała się na egzaminy do szkoły teatralnej w Krakowie i tym sposobem została aktorką.

Jeszcze jako studentka krakowskiej PWST, pojechała na wakacje do San Francisco na warsztaty aktorskie. "Marzyłam o tym od dawna, a że lubię spełniać swoje marzenia, to zrobiłam wszystko, by to również się zrealizowało" - podkreśla artystka. Z perspektywy czas Anna Kerth podkreśla, że ten wyjazd wiele zmienił w jej życiu i być może gdyby nie on, nie zostałaby jednak aktorką.

Aktorka Anna Kerth gościła w redakcji W24 / Fot. Justyna BendowskaPo ukończeniu szkoły teatralnej, postanowiła dalej rozwijać się poza Polską i spróbować swoich sił na zagranicznych rynkach filmowych. Zaczęła od grania w offowych filmach realizowanych przez studentów, później pojawiły się też propozycje występów w teatrze, serialach i pełnometrażowych produkcjach. Najdłużej zabawiła w Szkocji i jak podkreśla, bardzo tęskni do tamtego czasu. Za jedną z ról, którą tam wykreowała, została nawet nominowana jako pierwsza Polka do prestiżowej nagrody BAFTA Scotland New Talent Award. "To był dla mnie szok" - wspomina Anna Kerth.

Oprócz tego ma też w swoim dorobku role zagrane w Polsce. Najbardziej kojarzona jest z serialem "Na Wspólnej", w którym przez kilka lat wcielała się w jedną z głównych bohaterek. "Początki pracy przy tej produkcji były dla mnie bardzo trudne prywatnie - nabawiłam się nerwicy" - przyznaje Anna Kerth. Dopiero po roku przyzwyczaiła się do tego, że ludzie rozpoznają ją na ulicach i zrozumiała, jak działają media wobec osób popularnych. Co ciekawe, aktorka ma w swoim dorobku również pierwsze próby reżyserskie i jak podkreśla, bycie po tej drugiej stronie sceny bardzo jej się podoba.

Obejrzyj cały wywiad z Anną Kerth:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.