Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12759 miejsce

"Jestem za popartem!" - wywiad z Katarzyną Warnke

Aktorka Teatru Rozmaitości. Z powodzeniem pisze dramaty i reżyseruje spektakle. Pracuje nad solową płytą. Popularność zdobywa, grając w serialu "Lekarze". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Katarzyna Warnke.

Aktorka i reżyserka Katarzyna Warnke gościła w redakcji W24 / Fot. W24Od zawsze skupiała na sobie uwagę innych i znajdowała się w centrum uwagi. Już w przedszkolu, gdy inne dzieci rysowały na małych kartkach, ona stała na środku sali z dużą sztalugą i tworzyła obrazy. Będąc nastolatką, przez chwilę marzyła, by być modelką, później pragnęła zostać prawniczką, ale cały czas ciągnęło ją też na scenę. Swoje artystyczne pasje realizowała w Teatrze Wizji i Ruchu w rodzinnym Grudziądzu. Później zdecydowała się studiować historię sztuki w Warszawie, jednak po dwóch latach uznała, że bardziej pociąga ją aktorstwo i wylądowała w szkole teatralnej w Krakowie.

Jeszcze w trakcie studiów aktorskich, zaczęła stawiać swoje pierwsze reżyserskie kroki. Wszystko zaczęło się trochę przypadkiem. Katarzyna Warnke podjęła się zorganizowania warsztatów z Janem Peszkiem, jednak nie znalazł on czasu, by je poprowadzić, więc młoda adeptka aktorstwa wzięła sprawy w swoje ręce i uznała, że to ona poprowadzi zajęcia dla swoich rówieśników. W efekcie tej pracy powstała sztuka "Drzewo tropików", wystawiana później na deskach krakowskiego Teatru 38. Od tego czasu kilkakrotnie już próbowała swoich sił poza sceną - tworząc kostiumy, scenografię czy pisząc dramaty. Jej najnowsze reżyserskie dzieło - monodram "Uwodziciel" dotykający kwestii tożsamości płciowej, możemy oglądać obecnie na deskach Nowego Teatru w Warszawie (najbliższe spektakle 4 i 5 kwietnia).

Gościem W24 w ramach cyklu Do niedawna aktorka znana była głównie z ról teatralnych. Najpierw grała na deskach Teatru Starego w Krakowie, a od kilku już lat jest częścią zespołu artystycznego stołecznego Teatru Rozmaitości. Często mówi się o niej, że jest nową muzą Grzegorza Jarzyny. I choć cały czas głodna jest teatralnych wyzwań, marzy o częstszej pracy przed kamerą. "Myślę, że zamknął się dla mnie pewien etap aktorstwa" - przyznaje Katarzyn Warnke. Obecnie możemy oglądać ją w serialu "Lekarze", w którym wciela się w Izę Wanat.

Katarzyna Warnke podkreśla, że będąc aktorką nie ma wielu szans do tego, by poczuć się artystką, dlatego chce wyrażać siebie również na innych płaszczyznach. Oprócz reżyserowania i dramatopisarstwa, postanowiła zająć się również muzyką i już pracuje nad materiałem na swój debiutancki krążek. Na płycie Katarzyna Warnke będzie śpiewać po polsku, angielsku, a także francusku. "Muzycznie chciałabym, żeby to był utwory popowe o proweniencji undergroundowej" - przyznaje aktorka. "Mam nadzieję, że się sprawdzę jako wokalistka" - dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Katarzyną Warnke:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.