Facebook Google+ Twitter

Jestem zawsze blisko ciebie...

,,Cichy wielbiciel" Olga Rudnicka. Stalker. Zawsze jest blisko ciebie, śledzi każdy twój krok, wie o tobie wszystko

 / Fot. wydawnictwoOlga Rudnicka to znana polska autorka. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych. Interesuje się jazdą konną i salsą. Wiele razy polecaliście mi jej książki.

Julia to młoda, atrakcyjna dziewczyna. Ma dobrą pracę i narzeczonego. Wszystko zaczyna się od z pozoru romantycznego bukietu kwiatów od tajemniczego wielbiciela. Później są smsy, telefony. Życie Julii zaczyna przypominać piekło.
Mi też na początku kwiaty, miłosne liściki i smsy wydawały się takie miłe i romantyczne. Po przeczytaniu tej książki momentalnie zmieniłam swoje zdanie. Pani Olga Rudnicka znakomicie pokazała co czuje ofiara stalkingu. Nie dość, że sama nie może nic poradzić, to jeszcze osoby z jej otoczenia kompletnie jej nie pomagają. Odsuwają się od takiej osoby, nie chcą mieć z nią żadnego kontaktu.

Do niedawna stalkerzy byli w Polsce kompletnie bezkarni. Nie było na nich żadnego prawa ani przepisu, Dobrze, że to się zmieniło, jednak mam wrażenie, że społeczeństwo do tej pory jeszcze nie bardzo wie o co chodzi.
Ta książka to wstrząsająca lektura. Gdy zaczęłam ją czytać to po prostu musiałam jak najszybciej skończyć. Jest ona napisana w taki sposób, że razem z Julią odczuwałam wszystkie jej lęki i obawy. W połowie książki gdy oczyma śledziłam powtarzający się fragment piosenki, która była dzwonkiem na telefonie Julii musiałam odłożyć książkę. Po prostu czułam na własnej skórze to osaczenie i bezradność głównej bohaterki. Znalazła się w sytuacji nie do pozazdroszczenia i chyba nikt nie mógł by sobie sam z czymś takim poradzić.

Przeczytałam ją w ekspresowym tempie i polecam ją każdemu. Przeżycia gwarantowane. Otwiera oczy na zjawisko stalkingu, tłumaczy czym jest. Może dzięki niej ktoś inaczej spojrzy na osobę, która skarży się na tajemniczego wielbiciela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak wyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecaną książkę chętnie przeczytam, jeżeli tylko wpadanie mi w ręce.

Uporczywe nękanie faktycznie bywa uciążliwe, czasami może zrobić z życia piekło.

Osoba nękana powinna podjąć następujące kroki: przede wszystkim musi wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec osoby nękającej, nie wdawać się z nią w żadne rozmowy, nie odpisywać na sms-y, nie odbierać telefonu. Powinna zabezpieczać dowody: wszelkie wiadomości tekstowe, nagrywać rozmowy, robić zdjęcia. O każdym incydencie powiadamiać policję.

Uporczywe nękanie ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego, w postępowaniu karnym taka osoba powinna domagać się orzeczenia zakazu zbliżania a także zakazu kontaktu ze strony osoby nękającej.

Trudna droga, ale jedyna żeby skutecznie uwolnić się od sprawcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.