Facebook Google+ Twitter

Jestem zawsze blisko ciebie...

,,Cichy wielbiciel" Olga Rudnicka. Stalker. Zawsze jest blisko ciebie, śledzi każdy twój krok, wie o tobie wszystko

 / Fot. wydawnictwoOlga Rudnicka to znana polska autorka. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych. Interesuje się jazdą konną i salsą. Wiele razy polecaliście mi jej książki.

Julia to młoda, atrakcyjna dziewczyna. Ma dobrą pracę i narzeczonego. Wszystko zaczyna się od z pozoru romantycznego bukietu kwiatów od tajemniczego wielbiciela. Później są smsy, telefony. Życie Julii zaczyna przypominać piekło.
Mi też na początku kwiaty, miłosne liściki i smsy wydawały się takie miłe i romantyczne. Po przeczytaniu tej książki momentalnie zmieniłam swoje zdanie. Pani Olga Rudnicka znakomicie pokazała co czuje ofiara stalkingu. Nie dość, że sama nie może nic poradzić, to jeszcze osoby z jej otoczenia kompletnie jej nie pomagają. Odsuwają się od takiej osoby, nie chcą mieć z nią żadnego kontaktu.

Do niedawna stalkerzy byli w Polsce kompletnie bezkarni. Nie było na nich żadnego prawa ani przepisu, Dobrze, że to się zmieniło, jednak mam wrażenie, że społeczeństwo do tej pory jeszcze nie bardzo wie o co chodzi.
Ta książka to wstrząsająca lektura. Gdy zaczęłam ją czytać to po prostu musiałam jak najszybciej skończyć. Jest ona napisana w taki sposób, że razem z Julią odczuwałam wszystkie jej lęki i obawy. W połowie książki gdy oczyma śledziłam powtarzający się fragment piosenki, która była dzwonkiem na telefonie Julii musiałam odłożyć książkę. Po prostu czułam na własnej skórze to osaczenie i bezradność głównej bohaterki. Znalazła się w sytuacji nie do pozazdroszczenia i chyba nikt nie mógł by sobie sam z czymś takim poradzić.

Przeczytałam ją w ekspresowym tempie i polecam ją każdemu. Przeżycia gwarantowane. Otwiera oczy na zjawisko stalkingu, tłumaczy czym jest. Może dzięki niej ktoś inaczej spojrzy na osobę, która skarży się na tajemniczego wielbiciela.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak wyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecaną książkę chętnie przeczytam, jeżeli tylko wpadanie mi w ręce.

Uporczywe nękanie faktycznie bywa uciążliwe, czasami może zrobić z życia piekło.

Osoba nękana powinna podjąć następujące kroki: przede wszystkim musi wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec osoby nękającej, nie wdawać się z nią w żadne rozmowy, nie odpisywać na sms-y, nie odbierać telefonu. Powinna zabezpieczać dowody: wszelkie wiadomości tekstowe, nagrywać rozmowy, robić zdjęcia. O każdym incydencie powiadamiać policję.

Uporczywe nękanie ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego, w postępowaniu karnym taka osoba powinna domagać się orzeczenia zakazu zbliżania a także zakazu kontaktu ze strony osoby nękającej.

Trudna droga, ale jedyna żeby skutecznie uwolnić się od sprawcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.