Facebook Google+ Twitter

Jesteś ciekawy jak powstawała "Ida"? Wystawę prezentującą powstawanie filmu można oglądać w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Jak wyglądał okres przygotowawczy, zdjęcia próbne i praca na planie filmu "Ida" możecie dowiedzieć się w Muzeum Kinematografii w Łodzi. To tam otwarto wystawę poświęconą nominowanej do Oscara produkcji Pawła Pawlikowskiego.

 / Fot. Paweł Łacheta/AIPFilm Pawła Pawlikowskiego "Ida" zebrał liczne nagrody na całym świecie i 22 lutego będzie miał szansę "zgarnąć" Oscara, a tymczasem w Muzeum Kinematografii w Łodzi otwarto wystawę prezentującą powstawanie tej produkcji. Widz może się przekonać, jak wyglądał okres przygotowawczy, zdjęcia próbne oraz praca na planie.

 / Fot. Paweł Łacheta/AIPZwiedzający mają okazję obejrzeć unikalne nagrania filmowe i elementy scenografii. Szczególną część wystawy stanowią fotografie operatora Ryszarda Lenczewskiego, wykonane podczas przygotowań do kręcenia filmu. Warto podkreślić, że praca Lenczewskiego została również doceniona przez Amerykańską Akademię Filmową. "Ida" bowiem została nominowana do Oscara nie tylko w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", ale również w kategorii "najlepsze zdjęcia".

Zobacz także: Orły 2015: Bogowie i Jack Strong z największą liczbą nominacji. Poznajcie wszystkich wyróżnionych

 / Fot. Paweł Łacheta/AIPDla zwiedzających swoje nagrody udostępnili Piotr Dzięcioł, Ewa Puszczyńska, Łukasz Żal, Ryszard Lenczewski i Jarosław Kamiński.

Wystawa została dopełniona plakatami do filmu, niektórymi bardzo egzotycznymi. Dodatkowo w materiałach audio i wideo prezentowane będą fragmenty rozmów z reżyserem i innymi autorami filmu.

 / Fot. Paweł Łacheta/AIPMateriały i eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą z archiwum producenta "Idy" łódzkiego Opus Filmu, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Polskiego Radia, culture.pl, Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC, Instytutu Polskiego w Budapeszcie oraz zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Wystawę można oglądać do 31 maja.

źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.