Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3830 miejsce

Jesteś kobietą? Bądź z tego dumna! Nowa książka "Zdrowie kobiety"!

Na książkowym rynku od zatrzęsienia jest poradników medycznych i dietetycznych. Ostatnio wpadła mi w ręce pozycja nietuzinkowa, przystępnie i logicznie napisana, warta naszej uwagi. Przyjrzyjmy się zatem uważnie, co wkładamy na talerz!

 / Fot. REBISWreszcie jest! Długo oczekiwany przeze mnie, mądrze i przystępnie napisany poradnik – drogowskaz dla kobiet! "Zdrowie kobiety" to książka z serii "co robić, by żyć i czuć się zdrową" i "jak być czujnym obserwatorem swojego ciała".
Gillian McKeith to znana na całym świecie dietetyczka, piewczyni zdrowego żywienia. Autorka wielu książek min. "Jesteś tym, co jesz", a także gospodyni programu odnotowującego dużą oglądalność na całym świecie o tym samym tytule.

W życiowej pogoni potrzebujemy mądrego głosu, który nam przypomni, że warto zwolnić i zastanowić się nad zdrowiem, bo niestety często zapominamy o nim, a przecież mamy je tylko jedno. Nie jest sztuką wytykać palcami nasze błędy dietetyczne. Dobrze jest, gdy znawca tematu wyjaśni nam, gdzie popełniamy błędy i konsekwentnie "rozminowuje" kulinarne pole specjalnie dla nas.

To My, kobiety, jesteśmy bohaterkami tej książki. Czytelniczka zaczyna od pierwszych stron identyfikować się z światopoglądem autorki. Celowo pisarka umieściła na wstępie zalety bycia kobietą, podkreśla, czym jest kobiecość i z jakimi problemami borykamy się na co dzień. Wstęp motywuje, działa jak magnes, po pierwszych stronach wciąga niesamowicie i chce się czytać, dalej i dalej, i coraz bardziej rośnie chęć walki o dobre samopoczucie i zdrowie, bo okazuje się, że można to osiągnąć stosując się do prostych rad. Dodatkowym walorem tego szczególnego przewodnika, który prowadzi nas bardzo osobistymi, bo kobiecymi szlakami, to mądra lekcja poznania innego, obiektywnego punktu widzenia.

Zaletą książki zdecydowanie jest jej wartość medyczna. I na tym aspekcie chciałabym się głównie skupić. Pozycja została podzielona na kilka części, tematycznie odpowiadających etapom dojrzewania, okresu rozrodczego i czasie menopauzy. Każda z przemian, dokonująca się w naszym ciele, powinna nas uczulić na zaistniałe nowe zagrożenie. Każde pokolenie narażone jest na inne niebezpieczeństwo.

Nastolatka:
Swoją przygodę z kobiecością rozpoczynamy od mozolnej wspinaczki, jaką jest dorastanie. Zmiany zachodzące w dojrzewającej dziewczynce są tak intensywne i szybkie, że może wywołać to niemałe zaskoczenie(?), strach(?) McKeith bardzo przystępnie i z zaskakująco wielką wprawą wykłada młodej kobiecie (a mamie przypomina) o tajnikach tego okresu. Pomaga dzięki temu zaakceptować i także docenić w sobie budzącą się małą kobietę. Zaciera także różnice pokoleń i podaje nić zrozumienia między matką a córką. Znajdziemy tu także przestrogi ponadczasowe. Wyjaśnia czym są m.in. narkotyki, dlaczego warto się ich wystrzegać, zgubnego wpływu nikotyny, porusza problem anoreksji, bulimii, HIV/AIDS, przedwczesnej ciąży oraz odwieczny problem nastolatek: trądzik.

Kobieta dojrzała:
Jak mówi o nas E.E. Schmitt "Kobiety to rewolucjonistki!!, to bardzo newralgiczny okres w życiu kobiety, pełen zmian, ważnych postanowień. Na tym etapie podejmujemy się pierwszych zobowiązujących decyzji zawodowych i rodzinnych. Jako strażniczki ogniska domowego poniekąd zatracamy się w wirze, zapominając o sobie. Kochamy to, ale często czujemy się przytłoczone nadmiarem obowiązków i wyzwań. Rodzina, praca, utrzymanie domu, rachunki i gdzieś na szarym końcu, gdy nam się przypomni, jesteśmy My same. Niestety, dokonując takiej segregacji wyrządzamy sobie krzywdę. Zaniechane zdrowia będzie procentować w przyszłości…

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.