Facebook Google+ Twitter

Jesteś kreatywny? Wymyśl plakat do spektaklu "Śmierć pracownika"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-27 18:32

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie na plakat najnowszego spektaklu "Śmierć pracownika" Michała Kmiecika, w reż. Iwo Vedrala.

 / Fot. mat.prom.Prapremiera spektaklu odbędzie się 16 grudnia 2011 roku. Konkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym.

Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 15 listopada 2011 roku.

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną. Prace konkursowe, wszelkie pytania prosimy kierować wyłącznie na adres e-mail: konkurs@teatr-polski.pl. Nagroda w konkursie to 2500 zł. Liczba projektów zgłaszanych do konkursu przez każdego z autorów nie jest limitowana. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Iwo Vedral, reżyser spektaklu, dramat Michała Kmiecika komentuje następująco: „Śmierć pracownika” to popkulturowy anarchistyczny żart, w którym antyczny mit trafia do dyskontu z niemieckim kapitałem. Na każdym kroku czai się prowokacja. Słowa Brechta, Broniewskiego czy Świetlickiego zderzają się z dzisiejszymi poradnikami zarządzania kapitałem.
To świat sklejony z klisz i schematów, w którym nieistotne jest prawdopodobieństwo, ponieważ głównym motorem działania jest czysty bunt i potrzeba odreagowania świata, systemu, który został nam dany jako jedyny i sprawiedliwy. To jest próba teatru bez historii, albo historii zagubionej w odnośnikach i cytatach, historii, która stała się zakładnikiem języka.

Michał Kmiecik za dramat „Śmierć pracownika" otrzymał nagrodę główną przyznawaną przez jury oraz nagrodę publiczności w tegorocznej edycji METAFOR RZECZYWISTOŚCI 2011.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.