Facebook Google+ Twitter

Jesteś mężczyzną? No to pracy nie dostaniesz

Firma Wincup z Łodzi dała ogłoszenie, że poszukuje pakowaczy i pakowaczek. Do pracy przyjmuje jednak tylko kobiety. Mężczyźni nie mają szans.

Fragment ogłoszenia o pracy. / Fot. http://praca.nf.pl/Praca/435238Firma Wincup z Łodzi zajmująca się produkcją kubków styropianowych zamieściła ogłoszenie w Gazecie Wyborczej o zatrudnieniu pracowników na stanowiska pakowacz i pakowaczka. Gdy zgłosiłem się do firmy w sprawie zamieszczonego ogłoszenia, otrzymałem informację w dziale kadr, że na stanowisko to poszukują tylko kobiet.

Zapytałem dlaczego dali mylące ogłoszenia. Osoba z działu kadr udzieliła mi informacji, że musieli zamieścić ogłoszenie mówiące o "pakowaczach i pakowaczkach", bo biuro ogłoszeń Gazety Wyborczej, w uwagi na dyskryminację ze względu na płeć nie chciało przyjąć ogłoszenia z informacją, że zatrudnią tylko panie. Zadzwoniłem do biura ogłoszeń, gdzie fakt ten
mi potwierdzono.

Ogłoszenie firmy Wincup można znaleźć tutaj Ogłoszenie firmy Wincup

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Sam kiedyś byłem w takiej sytuacji. Odmówiono przyjęcia mnie do pracy w punkcie zakładów bukmacherskich, bo "Mieliśmy przykre doświadczenia z zatrudnianiem panów". Dlaczego? Bo mężczyźni kradną, oszukują i przegrywają pieniądze na zakładach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.09.2009 08:39

Meżczyzn trzeba zatrudnić do rozpakowywania, lepiej sobie manualnie radzą........:]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak prywatna firma nie chce zatrudnić kogoś ( np mężczyzn), to z reguły nie zatrudni. Wymogi stosowane przez Wyborczą w ogłoszeniach ( nie wiem na jakich przepisach oparte) spowodowały stratę czasu i pieniędzy. Firma mogła co prawda stworzyć pozory i " sprawdzać kwalifikacje" wszystkich, ale co to zmienia w istocie? Nie zatrudniła bardziej wykwalifikowanych, jej strata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, masz rację.

Jestem oburzona faktem, że po raz kolejny bardziej liczy się płeć niż predyspozycje i umiejętności. Nie wiem, jakie potrzebne są na stanowisku, o którym mówi artykuł, jednak niedopuszczalne jest odrzucanie kandydatury ze względu na stereotypy, bez sprawdzenia jego kwalifikacji.

Jeszcze bardziej oburza mnie fakt wprowadzania w błąd osób (tu mężczyzn) poszukujących pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety w Łodzi jest dużo firm,które dyskryminują pracowników z tym,że mało jest osób które potrafią powiedzieć głośno jak są traktowani przez pracodawców.
Cieszę się,że poruszony został tak ważny temat o pracy na produkcji,mam nadzieje,że ktoś to zauważy i zmienią się te durne przepisy i ludzie zaczną być szanowani i doceniani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam aż feministki zaczną się oburzać z powodu tego oczywistego dowodu na dyskryminację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.