Facebook Google+ Twitter

Jesteś ofiarą przestępstwa, pomoże Ci Verba Veritatis

Stowarzyszenie "Verba Veritatis" powstało, by pomagać osobom, które stały się ofiarami przestępstw różnego typu, ale nie wiedzą jak dochodzić swych praw i nie dysponują środkami finansowymi.

Swoją działalność ogłosiło Stowarzyszenie Verba Veritatis, które za główny cel stawia sobie pomoc ofiarom przestępstw. Jedną z głównych inicjatyw jest uruchomienie Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla Ofiar - 116-006.

Instytucja oferuje pomoc we wszystkich dziedzinach, w których osoba pokrzywdzona może sobie nie poradzić samodzielnie. "Verba Veritatis" będzie promować wiedzę prawną wśród zwykłych obywateli, uczestniczyć w postępowaniach sądowych, administracyjnych, udostępniać pomoc psychologów.

"Wielu pokrzywdzonych nie zna swoich praw. Zagubieni, zastraszeni, zdezorientowani nie wiedzą, jakie działania mogą podejmować ani jakie obowiązki w stosunku do nich mają przedstawiciele różnych organów państwowych. Samodzielnie nie posiadają takiej wiedzy, a nie stać ich na profesjonalną pomoc - nie tylko prawną, ale również psychologiczną, logistyczną, organizacyjną. W naszym kraju nie ma instytucji kompleksowo pomagającej ofiarom przestępstw, a tylko całościowe spojrzenie na problem gwarantuje jego rzetelną ocenę i szanse na rozwiązanie" - wyjaśnia Artur Nowakowski z Verba Veritatis.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.