Facebook Google+ Twitter

Jesteś studentem? Już możesz kupować droższy bilet

Radio Gdańsk pochwaliło się swoją skutecznością. Załatwiło dla studentów bezkarne kupowanie droższych biletów. A sprawa nie była tak absurdalna jakby się wydawało. Bezdusznym kontrolerom zmieniono regulamin karania.

 / Fot. Darek SzczecinaW lutym Radio Gdańsk ujawniło bulwersującą sprawę. Przyjezdną studentkę w podmiejskiej kolejce w Trójmieście (SKM) spotkała niemiła niespodzianka. Kontroler wystawił jej mandat za to, że kupiła bilet droższy o 4 grosze niż kupić powinna. Absurd? Niekoniecznie.

Informację za radiem podchwyciły inne media. Panowie z SKM wyjaśnili sprawę. Otóż pechowa studentka kupiła bilet droższy z tzw. ulgą handlową, a powinna kupić tańszy z ulgą ustawową. I stąd mandat. Zgodnie z obowiązującym regulaminem. A panowie kontrolerzy, zapewne premiowani za ilość wystawianych mandatów byli nieubłagani, mandat musi być.

Nagonka medialna zainteresowała Urząd Transportu Kolejowego, który poprosił SKM o zmianę regulaminu. Jak doniosło Radio Gdańsk SKM zmieni absurdalny przepis.

Co się stanie, gdy student znowu pomyli się, i w automacie biletowym wskaże nieodpowiednią, niższą ulgę? Student, który kupił droższy bilet niż powinien będzie mógł kupić nowy bezpośrednio u kontrolerów, którzy przyłapali go na pomyłce. Pieniądze za poprzedni bilet będą zwracane przez kolej. Jeśli pasażer nie będzie miał gotówki, dostanie wezwanie do zapłaty w ciągu dwóch dni - podaje RG.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rzecz w tym Panie Krzysztofie, że do studenckich biletów dopłaca Państwo, a do ulg handlowych nie. Tym sposobem SKM tracił dopłatę. Ponadto studentce nie pozwolono kupić dodatkowego biletu nawet w cenie normalnej, nawet z dopłatą za sprzedaż w pociągu. Jak wspomniałem (a o czym media nie informowały) kontrolerom zależy na wystawieniu jak największej ilości mandatów. Więc trzymali się kurczowo bezdusznych zapisów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, a nie wystarczyło doinformować kontrolerów i kazać im uznawać droższe bilety za właściwe? Przecież studentka zapłaciła nawet więcej niż trzeba. Bareizmy wiecznie żywe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.