Facebook Google+ Twitter

Jesteś studentem? Już możesz kupować droższy bilet

Radio Gdańsk pochwaliło się swoją skutecznością. Załatwiło dla studentów bezkarne kupowanie droższych biletów. A sprawa nie była tak absurdalna jakby się wydawało. Bezdusznym kontrolerom zmieniono regulamin karania.

 / Fot. Darek SzczecinaW lutym Radio Gdańsk ujawniło bulwersującą sprawę. Przyjezdną studentkę w podmiejskiej kolejce w Trójmieście (SKM) spotkała niemiła niespodzianka. Kontroler wystawił jej mandat za to, że kupiła bilet droższy o 4 grosze niż kupić powinna. Absurd? Niekoniecznie.

Informację za radiem podchwyciły inne media. Panowie z SKM wyjaśnili sprawę. Otóż pechowa studentka kupiła bilet droższy z tzw. ulgą handlową, a powinna kupić tańszy z ulgą ustawową. I stąd mandat. Zgodnie z obowiązującym regulaminem. A panowie kontrolerzy, zapewne premiowani za ilość wystawianych mandatów byli nieubłagani, mandat musi być.

Nagonka medialna zainteresowała Urząd Transportu Kolejowego, który poprosił SKM o zmianę regulaminu. Jak doniosło Radio Gdańsk SKM zmieni absurdalny przepis.

Co się stanie, gdy student znowu pomyli się, i w automacie biletowym wskaże nieodpowiednią, niższą ulgę? Student, który kupił droższy bilet niż powinien będzie mógł kupić nowy bezpośrednio u kontrolerów, którzy przyłapali go na pomyłce. Pieniądze za poprzedni bilet będą zwracane przez kolej. Jeśli pasażer nie będzie miał gotówki, dostanie wezwanie do zapłaty w ciągu dwóch dni - podaje RG.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rzecz w tym Panie Krzysztofie, że do studenckich biletów dopłaca Państwo, a do ulg handlowych nie. Tym sposobem SKM tracił dopłatę. Ponadto studentce nie pozwolono kupić dodatkowego biletu nawet w cenie normalnej, nawet z dopłatą za sprzedaż w pociągu. Jak wspomniałem (a o czym media nie informowały) kontrolerom zależy na wystawieniu jak największej ilości mandatów. Więc trzymali się kurczowo bezdusznych zapisów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, a nie wystarczyło doinformować kontrolerów i kazać im uznawać droższe bilety za właściwe? Przecież studentka zapłaciła nawet więcej niż trzeba. Bareizmy wiecznie żywe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.