Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21449 miejsce

Jesteś tym, co jesz!

W Zabrzu, w hotelu Ibis odbyło się spotkanie, na którym psycholog Barbara Oruba poruszyła temat minerałów. Mówiła o ich ważnej funkcji w naszym organizmie oraz tłumaczyła co się dzieje jak ich jest brak.

Barbara Oruba / Fot. Jolanta Maria BudniakNasza codzienna dieta nie dostarcza nam tego, co człowiekowi jest do życia i zdrowia niezbędnie potrzebne. Środowisko - między innymi gleby, wody i powietrze - nasycone są trującymi produktami wszechobecnego przemysłu. Ma to niewątpliwie przełożenie na kondycję zdrowotną ludzi, powszechną patologię, najbardziej widoczną w liczbie chorób nowotworowych i degeneracyjnych.

Następnym czynnikiem, który również nie sprzyja naszemu zdrowiu, mówiła P.Oruba, są złe nawyki żywieniowe. Preferujemy białe pieczywo, w nadmiarze spożywamy sól, tłuszcze, cukier co utrudnia przyswajanie minerałów. Ze względu na ciągły brak czasu, na szalone tempo naszego życia, ludzie współcześni żywiący się w sposób mają na ogół charakterystyczne objawy takiego stanu. Zaczynają czuć się gorzej, następnie trapią ich przykre dolegliwości i w końcu zapadają na takie choroby, jak cukrzyca czy miażdżyca (dzisiaj są nazywane chorobami cywilizacji). Stres zaliczany jest również do wrogów nr 1 i jest najbardziej destrukcyjny w działaniu.

Hotel ibis / Fot. Jolanta Maria BudniakWspółczesne badania medyczne udokumentowały, że niedobór minerałów może być przyczyną niepłodności kobiet i mężczyzn. Co najmniej 23 minerały w naszym organizmie występują w śladowych ilościach. Spożywając za mało jednego z ważnych minerałów, doprowadzimy do zaburzeń stanu zdrowia. Wszystkie pierwiastki są bardzo potrzebne i żaden nie zastąpi innego.

Oruba wiele uwagi poświęciła kwestii działania aloesu i jego produktach, miodzie, propolisie pszczelim,
cudownemu działaniu czosnku (nazywanym naturalnym antybiotykiem).

W spotkaniu wzięła również prezes Stowarzyszenia Diabetyków - Elżbieta Godyń, która opowiedziała jak pozbyła się chorób, które trapiły ją przez długie lata. Zaczęła stosować minerały (nazwy produktów zostały podane na wykładzie), które „postawiły” ją na nogi. Przekonała się o ich bardzo ważnej roli w naszym organizmie i o tym, że to właśnie one warunkują dobrą formę fizyczną, witalność i duchowe szczęście ludzi.

Spotkanie to było wysłuchane w niesamowitym skupieniu. Po zakończeniu Barbara Oruba odpowiadała na pytania zadawane przez słuchaczy. Żegnając się, zapowiedziała następne wystąpienia.

Dziękujemy dyrekcji hotelu ibis za udostępnienie sali konferencyjnej.

Jolanta Maria Budniak


Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Od kiedy Pani Basia Oruba jest psychologiem? Ja pamietam jak prowadzila Amway w Katowicach!!!!! Wtedy zachwalala L.O.C albo paste do zebow lub naczynia. Co to sie dzieje no nieprawdopodobne!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę wytrwałości tej osobie czyli Kasi zwanej Jurkiem , Wiktoria, Magdą.
pozdrawiam i życz dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magda Zabrzańska
  • Magda Zabrzańska
  • 04.07.2011 00:28

Dlaczego redakcja nie protestuje przeciw karygodnym zachowaniom Pani Budniak usuwającej niepochlebne komentarze! Przecież to godzi w dobre imię calego portalu! Prosże o ich przywrócenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek z Zabrza
  • Jurek z Zabrza
  • 03.07.2011 23:20

Wiarygodność dziennikarska, przez usuwanie niepochlebnych kometarzy rośnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktoria
  • Wiktoria
  • 03.07.2011 21:50

Zaglądalam tu przed chwilą, komentarzy bylo wiecej. komus widać mocno dopiekly krytyczne zdania pod adresem wypisywanych tu bzdur. Fajne to! Pani redaktor za bełkot uznaje cytat z jej publikacji o rzekomej antybiotycznej sile czosnku. Tak, to jest pseudomedyczny bełkot!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu- chciałabym zrozumieć co s napisałaś, ale to bełkot
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna
  • Katarzyna
  • 03.07.2011 17:06

"cudownemu działaniu czosnku (nazywanym naturalnym antybiotykiem)." Badania klinicze przeprowadzone w sposb naukowy w USa wykazaly juz dawno,że czosnej nie ma żadnego "antybiotycznego" znaczemia. to kolena bzdura, ktora jest nieustatnie powielana w takich pseudapoplarzuatorskich publikacjach

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria miszczak
  • maria miszczak
  • 02.07.2011 15:07

Podane wyżej informacje nie są dla mnie nowością. Znam wszystkie produkty i ich działanie. Interesuję się tym tematem od wielu lat. Bardzo mnie cieszy ,że tyle osób było zainteresowanych tym tematem, ponieważ najważniejszą rzeczą jest , aby zacząć się stosować do pewnych zasad zdrowotnych w naszym życiu.
Tak więc, uważam ,że spotkania tego typu są ważne ,pod warunkiem zastosowania wiedzy z nich płynącej w dalszym naszym życiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.