Facebook Google+ Twitter

Jesteś tym, co jesz!

W Zabrzu, w hotelu Ibis odbyło się spotkanie, na którym psycholog Barbara Oruba poruszyła temat minerałów. Mówiła o ich ważnej funkcji w naszym organizmie oraz tłumaczyła co się dzieje jak ich jest brak.

Barbara Oruba / Fot. Jolanta Maria BudniakNasza codzienna dieta nie dostarcza nam tego, co człowiekowi jest do życia i zdrowia niezbędnie potrzebne. Środowisko - między innymi gleby, wody i powietrze - nasycone są trującymi produktami wszechobecnego przemysłu. Ma to niewątpliwie przełożenie na kondycję zdrowotną ludzi, powszechną patologię, najbardziej widoczną w liczbie chorób nowotworowych i degeneracyjnych.

Następnym czynnikiem, który również nie sprzyja naszemu zdrowiu, mówiła P.Oruba, są złe nawyki żywieniowe. Preferujemy białe pieczywo, w nadmiarze spożywamy sól, tłuszcze, cukier co utrudnia przyswajanie minerałów. Ze względu na ciągły brak czasu, na szalone tempo naszego życia, ludzie współcześni żywiący się w sposób mają na ogół charakterystyczne objawy takiego stanu. Zaczynają czuć się gorzej, następnie trapią ich przykre dolegliwości i w końcu zapadają na takie choroby, jak cukrzyca czy miażdżyca (dzisiaj są nazywane chorobami cywilizacji). Stres zaliczany jest również do wrogów nr 1 i jest najbardziej destrukcyjny w działaniu.

Hotel ibis / Fot. Jolanta Maria BudniakWspółczesne badania medyczne udokumentowały, że niedobór minerałów może być przyczyną niepłodności kobiet i mężczyzn. Co najmniej 23 minerały w naszym organizmie występują w śladowych ilościach. Spożywając za mało jednego z ważnych minerałów, doprowadzimy do zaburzeń stanu zdrowia. Wszystkie pierwiastki są bardzo potrzebne i żaden nie zastąpi innego.

Oruba wiele uwagi poświęciła kwestii działania aloesu i jego produktach, miodzie, propolisie pszczelim,
cudownemu działaniu czosnku (nazywanym naturalnym antybiotykiem).

W spotkaniu wzięła również prezes Stowarzyszenia Diabetyków - Elżbieta Godyń, która opowiedziała jak pozbyła się chorób, które trapiły ją przez długie lata. Zaczęła stosować minerały (nazwy produktów zostały podane na wykładzie), które „postawiły” ją na nogi. Przekonała się o ich bardzo ważnej roli w naszym organizmie i o tym, że to właśnie one warunkują dobrą formę fizyczną, witalność i duchowe szczęście ludzi.

Spotkanie to było wysłuchane w niesamowitym skupieniu. Po zakończeniu Barbara Oruba odpowiadała na pytania zadawane przez słuchaczy. Żegnając się, zapowiedziała następne wystąpienia.

Dziękujemy dyrekcji hotelu ibis za udostępnienie sali konferencyjnej.

Jolanta Maria Budniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Od kiedy Pani Basia Oruba jest psychologiem? Ja pamietam jak prowadzila Amway w Katowicach!!!!! Wtedy zachwalala L.O.C albo paste do zebow lub naczynia. Co to sie dzieje no nieprawdopodobne!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę wytrwałości tej osobie czyli Kasi zwanej Jurkiem , Wiktoria, Magdą.
pozdrawiam i życz dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magda Zabrzańska
  • Magda Zabrzańska
  • 04.07.2011 00:28

Dlaczego redakcja nie protestuje przeciw karygodnym zachowaniom Pani Budniak usuwającej niepochlebne komentarze! Przecież to godzi w dobre imię calego portalu! Prosże o ich przywrócenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek z Zabrza
  • Jurek z Zabrza
  • 03.07.2011 23:20

Wiarygodność dziennikarska, przez usuwanie niepochlebnych kometarzy rośnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktoria
  • Wiktoria
  • 03.07.2011 21:50

Zaglądalam tu przed chwilą, komentarzy bylo wiecej. komus widać mocno dopiekly krytyczne zdania pod adresem wypisywanych tu bzdur. Fajne to! Pani redaktor za bełkot uznaje cytat z jej publikacji o rzekomej antybiotycznej sile czosnku. Tak, to jest pseudomedyczny bełkot!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu- chciałabym zrozumieć co s napisałaś, ale to bełkot
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna
  • Katarzyna
  • 03.07.2011 17:06

"cudownemu działaniu czosnku (nazywanym naturalnym antybiotykiem)." Badania klinicze przeprowadzone w sposb naukowy w USa wykazaly juz dawno,że czosnej nie ma żadnego "antybiotycznego" znaczemia. to kolena bzdura, ktora jest nieustatnie powielana w takich pseudapoplarzuatorskich publikacjach

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria miszczak
  • maria miszczak
  • 02.07.2011 15:07

Podane wyżej informacje nie są dla mnie nowością. Znam wszystkie produkty i ich działanie. Interesuję się tym tematem od wielu lat. Bardzo mnie cieszy ,że tyle osób było zainteresowanych tym tematem, ponieważ najważniejszą rzeczą jest , aby zacząć się stosować do pewnych zasad zdrowotnych w naszym życiu.
Tak więc, uważam ,że spotkania tego typu są ważne ,pod warunkiem zastosowania wiedzy z nich płynącej w dalszym naszym życiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.