Facebook Google+ Twitter

Jesteś uzależniony od smartfona? Poznaj Light Phone'a - urządzenie, które pozwoli "łączyć się mniej"

Typowy smartfon ma łączyć ludzi, a przy okazji posiada tyle funkcji, że dzwonienie i rozmawianie z innymi stało się jedynie dodatkiem. Light Phone ma "łączyć ludzi mniej".

 / Fot. materiały prasoweIdea jest prosta. Stworzenie niewielkiego, lekkiego i maksymalnie uproszczonego telefonu, który pozwoli rozmawiać z innymi bez wszystkich smartfonowych rozpraszaczy. Całe urządzenie będzie składało się z kilku układów scalonych, diod, głośnika i mikrofonu oraz plastikowej obudowy. Jego niewielkie rozmiary sprawią, że będzie można go nosić w portfelu, jak karty kredytowe, a prosta budowa zapewni maksymalną wygodę i zniechęci potencjalnych kieszonkowców.

Posiadanie Light phone nie oznacza, że musimy rezygnować ze smartfonów. Wystarczy podpiąć go do nadajnika będącego w zestawie, a "światełko" wziąć ze sobą. Teraz każda rozmowa zostanie automatycznie przekierowana na Light Phone, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy.

Urządzenie waży zaledwie 38 gramów, a jego bateria pozwoli mu na pozostawianie 20 dni w stanie czuwania. Light Phone zapamięta do 20 numerów szybkiego wybierania.

Celem twórców jest uproszczenie i tak już zbyt skomplikowanego życia. Uwolnieni tysiąca funkcji, którymi zasypują nas współczesne telefony, będziemy mogli skupić się na ludziach i świecie wokół nas, nie rezygnując z kontaktu z najbliższymi.
Ich projekt wzbudził spore zainteresowanie na serwisie Kickstarter, udało im się zebrać już 140 tys. dolarów z zaplanowanych 200 tys.

Czytaj także: Pacman zaatakuje świat. Zobacz kolejny trailer filmu Piksele


Jeśli chcecie wesprzeć inicjatywę i dowiedzieć się czegoś więcej o samym Light Phone zajrzyjcie tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.