Facebook Google+ Twitter

"Jesteśmy cali zdrowi i zabieramy sie do pracy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-09 08:50

Osetyjska milicja uwolniła dziś rano dziennikarzy Telewizji Polskiej i ich gruzińskiego kierowcę. Reporter Dariusz Bohatkiewicz, operator kamery Marcin Wesołowski oraz gruziński kierowca zostali zatrzymani wczoraj w południe w miasteczku Karaleti. "Jesteśmy cali i zdrowi" - powiedział Polskiemu Radiu tuż po uwolnieniu Dariusz Bohatkiewicz.

Osetyjscy milicjanci zabrali ekipie Telewizji Polskiej kamery, telefony, dokumenty i pieniądze. Następnie przewieziono ich na jeden z posterunków w okolicach Cchinwali. Tam na konferencji prasowej sugerowano, że są pijani i zajmują się szpiegowaniem. W rozmowy na temat uwolnienia Polaków zaangażowani byli polscy dyplomaci, rosyjscy żołnierze i gruzińscy politycy.

"Jesteśmy cali i zdrowi, bierzemy się do pracy" - to pierwsze słowa Darka Bohatkiewicza po przekroczeniu posterunku granicznego w Karaleti. Bohatkiewicz powiedział Polskiemu Radiu, że ani jemu ani towarzyszącym mu kolegom nic się nie stało. Po dokładnym sprawdzeniu dziennikarzom oddano sprzęt z całym zapisem, który udało im się zarejestrować do momentu aresztowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.