Facebook Google+ Twitter

Jesteśmy, działamy - polska społeczność w post-recesyjnej Irlandii

Forum Polonia, największa sieć skupiająca grupy i organizacje polonijne w Irlandii, w dniu 6 marca zaprasza na VII Zjazd z okazji dwulecia działalności.

 / Fot. Forum PoloniaCelem spotkania będzie podsumowanie dotychczasowych projektów Forum, opracowanie raportu na temat sytuacji Polaków w dobie kryzysu ekonomicznego oraz inauguracja programu szkoleń dla przedstawicieli organizacji i aktywnych jednostek związanych z Forum.

Forum Polonia (FP) jest platformą współdziałania przedstawicieli polonijnych organizacji, mediów oraz osób zaangażowanych w projekty dotyczące mniejszości polskiej i społeczeństwa Irlandii. Taktyki FP obejmują zarówno nieformalne, przyjacielskie działania i wsparcie, jak i w różnym stopniu sformalizowane i opatrzone banderą FP wspólne akcje i lobbing.

Program tegorocznego Zjazdu stanowi odpowiedź na obecną sytuację społeczności polskiej w Irlandii. Przedstawiciele grup, mediów i organizacji społecznych na co dzień bowiem mają kontakt z Polakami, których dotknęły skutki recesji i trudności ekonomicznych, jakich doświadcza właśnie Irlandia. Stąd celem spotkania jest dalsza rozbudowa sieci wymiany informacji poprzez stronę forumpolonia.org i spotkania, a także zaoferowanie polonijnym działaczom pomocy w rozwoju umiejętności liderskich m.in. dzięki programowi szkoleń i zwiększenie wpływu na politykę Polski i Irlandii wobec Polskich emigrantów.

"Nadchodzące spotkanie jest bardzo ważne. To spotkanie w innym klimacie ekonomicznym - Polacy stoją przed większymi wyzwaniami" - mówi Emilia Marchelewska, jedna z liderek Forum Polonia. "Wymiana informacji i praktyczne szkolenia naszych członków są kluczowe dla zwiększenia efektywności polskiego lobby na poziomie indywidualnym, lokalnym i rządowym. Mamy również nadzieję, że VII Zjazd Forum Polonia będzie formą docenienia osób, aktywnie działających społecznie na rzecz innych i inspiracją do dalszych starań".

Program Zjazdu obejmować będzie wystąpienia przedstawicieli Integrating Ireland, którzy opowiedzą o sytuacji sektora organizacji pozarządowych w Irlandii oraz korzyściach z organizowania się w sieci nacisku społecznego przez grupy i stowarzyszenia imigrantów. Gościem Zjazdu będzie także Gerry Loughrey, który przybliży ideę społecznej przedsiębiorczości.

Spotkanie będzie również okazją do wymiany doświadczeń oraz informacji o świadczonych usługach i projektach, prowadzonych przez organizacje członkowskie. Dopełnieniem spotkania będzie cykl bezpłatnych szkoleń - inauguracyjny warsztat z zakresu formalizacji i zarządzania organizacjami społecznymi oraz możliwościami pozyskiwania grantów na działalność w sektorze NGO poprowadzi Anna Paś, absolwentka Szkoły Liderów, związana z magazynem "Polski Express".

Gościem honorowym VII Zjazdu Forum Polonia będzie Jego Ekscelencja, Ambasador RP w Dublinie, dr Tadeusz Szumowski.

VII Zjazd Forum Polonia
Sobota, 6 marca, 2010 – Liberty Hall (Siptu), Eden Quay.
Szczegółowy program Zjazdu: forumpolonia.org
Rejestracja: info@forumpolonia.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.