Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1462 miejsce

Jesteśmy ekipą perfekcjonistów - rozmowa z "Red Mellow"

Jak sami o sobie mówią są przede wszystkim przyjaciółmi. Swoją twórczość określają jako pop - rock. W wywiadzie opowiadają przede wszystkim o planach na przyszłość.

Pierwszym utworem, który nagraliście jako zespół „Red Mellow” jest piosenka pt: „Własne niebo”. Na wokalu jest Grzegorz Wilk, który jak wiadomo ma bardzo mocny, rockowy głos. Piosenka natomiast jest utrzymana w bardzo łagodnej stylistyce. Nie baliście się efektów takiego kontrastu?

Grzegorz gdy trzeba umie zaśpiewać nawet lirycznie, dlatego też ani przez chwilę nie mieliśmy wątpliwości jeśli chodzi o naszą pop-rockową piosenkę, bo trzeba zaznaczyć, że to nie jest pop. To jest pop-rock. To nie jest „Kraina łagodności”. W tej piosence jest solidna rockowa gitara, solo gitarowe jak i mocna rockowa perkusja z basem. Szczyptę popu dodają instrumenty klawiszowe oraz saksofon. To nasza recepta na dobrą piosenkę.

Szukając o Was informacji w Internecie przeczytałam, że Grzegorzowi Wilkowi zaproponowaliście stałą współpracę. Dlaczego, w związku z tym zaprosiliście do nagrania kolejnej kompozycji Marcina Jajkiewicza?

Stała współpraca nie oznacza, że Grzegorz ma śpiewać każdą naszą piosenkę. My nie piszemy pod kogoś piosenki. To piosenka odnajduje później tego kogoś :) Tak kolejna piosenka znalazła Marcina Jajkiewicza. Marcin ma wyjątkowy, ciepły, soulowy głos, który bardzo pasuje do tej piosenki.

Czy możecie już coś więcej powiedzieć o tym utworze? Kiedy premiera? Jaki tytuł piosenka będzie miała?

Jesteśmy ekipą perfekcjonistów. Stąd wszelakie opóźnienia czy wolne tempo pracy ale za to jesteśmy pewni, że gdy będzie gotowy cały materiał będziemy mogli spojrzeć sobie prosto w oczy i powiedzieć, że warto było. Piosenka „Nie ma Cię” jest już gotowa. Teraz zajmujemy się jej produkcją czyli miks, mastering. Jeszcze jakiś czas trzeba będzie na nią poczekać. / Fot. Archiwum prywatne zespołu

Czy w przyszłości również zamierzacie zapraszać różnych wokalistów do nagrań?

Pracujemy nad różnymi piosenkami. Jedne brzmią „mocniej”, inne jeszcze „mocniej”, a są także „łagodniejsze” piosenki. Wszystko to prowadzi nas do tego abyśmy na płytę zaprosili kilku różnych gości.

Kto w Waszym zespole komponuje muzykę, a kto zajmuje się pisaniem tekstów?

Obecnie muzykę komponuje Adrian, ale biblioteka dźwięków Tomka jest nie mniej bogata i za jakiś czas na pewno i on coś napisze. Darek również ma pomysły na piosenki, więc nasza muzyka będzie jeszcze bardziej różnorodna. Dodatkowo gdy nagrywamy daną piosenkę każdy z nas dodaje coś od siebie jako instrumentalista przy nagrywaniu swoich partii. To wszystko ma wpływ na prawdziwość naszego przekazu. Jeśli chodzi o szatę tekstową współpracujemy z Pawłem Kawałkiem (Własne niebo) oraz z Anią Bystroń-Jajkiewicz (Nie ma Cię).

 / Fot. Prywatne archiwum zespołuCzy następne kompozycje również będą utrzymane w popowym stylu?

Nie nastawiamy się na granie popu czy rocka. Szufladkowanie zostawiamy krytykom muzycznym. My po prostu piszemy piosenki tak, aby reprezentowały nas. To, jak odbieramy naszą rzeczywistość.

Czy oprócz zespołu „Red Mellow” gracie w innych zespołach czy poświęcacie się tylko jemu?

Ekipa RM to przede wszystkim grupa przyjaciół. Znamy się jak „łyse konie” już 16 lat. Jako ta grupa muzyków czasem współpracujemy z różnymi osobami np. Konrad Mastyło (2001 – 02 – 13), Janusz Grzywacz (2004-05). Jako muzycy także gdy trzeba udzielaliśmy się i dalej udzielamy się z osobna w różnych projektach i zespołach np. zespół Cree, Festiwal „Fama” - 2004 i Przegląd Piosenki Autorskiej z Dominiką Buczek (2004), Kasia Dereń (2004). Różnego rodzaju warsztaty wokalne organizowane przez Panią Elżbietę Igras (2004) czy Anię Szafraniec (Zespół Dziewczyny, 2004). Przez wszystkie lata działalności występowaliśmy na scenie z różnymi artystami.

Czy i kiedy planujecie wydanie płyty?

Wydanie płyty uzależnione jest, jak wiadomo, od materiału nad którym cały czas pracujemy. Najtrudniejszą jednak sprawą jest produkcja wszystkich piosenek. Wiąże się ona np. ze znalezieniem sponsora czy wydawcy. Gdy tylko wszystkie te elementy będą gotowe będzie płyta.

Gdzie oprócz Waszego profilu na facebook’u Wasi fani będą mogli Was posłuchać?

Jako RM „na żywo” jedynie gdy z kimś wystąpimy jak to miało miejsce dotychczas. Na koncerty z muzyką autorską przyjdzie jeszcze czas. Na razie pozostaje Facebook oraz Youtube czy iTunes, gdzie będzie można zakupić piosenki w postaci plików mp3. / Fot. Prywatne archiwum zespołu

Czy obecna stylistyka zespołu jest ostateczna czy w przyszłości będziecie chcieli ostrzej grać?

Wszystko zależy od piosenek. To one tak na prawdę nadają swoistą stylistykę zespołowi.

Czy traktujecie ten projekt jako odskocznię od codzienności czy jest to dłuższa „przygoda”?

Każdy z nas zajmuje się muzyką profesjonalnie. Zostaliśmy pchnięci na tę ścieżkę przez nasze rodziny jeszcze gdy byliśmy małymi dziećmi i tak to trwa do dziś. Chcielibyśmy by trwało do samego końca. RM to autorski projekt grupy wieloletnich przyjaciół. Muzycznie dla nas najważniejszy.

Czy zdarza się Wam już koncertować, czy skupiacie się na razie na pracy w studio?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej. Koncertujemy przy okazji współpracy z kimś ale przede wszystkim skupiamy się obecnie na pracy w studio.

Skąd czerpiecie inspiracje?

Inspiracją jest otaczający nas Świat. Każdy z nas ma swoją wrażliwość dzięki której odbiera go tak a nie inaczej. Wszystko to później zostaje przelane na dźwięki i tak powstają nasze piosenki. Sytuacje życiowe, osobiste sukcesy, porażki, smutek, radość - wszystkie te emocje mają wpływ na to co tworzymy.

Jeżeli chcecie to na zakończenie możecie przekazać coś swoim fanom i czytelnikom tego wywiadu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które są z nami i w nas wierzą. Obiecujemy piosenki, przy których spędzicie wiele przyjemnych chwil.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękujemy również i pozdrawiamy wszystkich!

(Rozmawiała: Alicja Szoplik)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: muzyka 7159


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.