Facebook Google+ Twitter

Jeszcze jeden... Świat według Clarksona 2

W czerwcu ukazała się na naszym rynku najnowsza książka Jerrego Clarksona „I jeszcze jedno... Świat według Clarksona 2”, czyli kontynuacja zbioru charakterystycznych dla gospodarza "Top Gear" dowcipnych felietonów.

Okładka polskiego wydania książki / Fot. Wydawnictwo InsignisJerry Clarkson jeździ Lamborghini Gallard i jest najbardziej rozpoznawanym dziennikarzem motoryzacyjnym na świecie. Słynie z błyskotliwości, ciętego języka i nieskazitelnego gustu samochodowego. Jest krytykiem filmowym, doradcą rządowym. Kocha rock and rolla. Trend, jaki wprowadził do telewizji programem Top Gear na zawsze zmienił wizerunek dziennikarstwa motoryzacyjnego. Aż trudno uwierzyć, że wcześniej był sprzedawcą pluszowych misiów produkowanych przez firmę jego rodziców.

W swoich pełnych uszczypliwego dowcipu felietonach wyznaje, że nie ma pojęcia o markach kosmetycznych, nieustannie walczy z inspektorami BHP, ekologami i ludzką głupotą. Zwierza się z problemów z telefonami komórkowymi. Jak zwykle trzeźwym okiem przyjrzał się kwestii ekskluzywnych kart kredytowych, wymyślnych tatuaży oraz oryginalnych imion. Autor, zupełnie jak jego ukochany samochód, jest surrealistycznym zjawiskiem. Jego styl bycia odzwierciedla awangardowy wygląd karoserii Gallarda.

Czytanie tej książki można porównać do pilotażu, ukochanych przez tego wygadanego Brytyjczyka, myśliwców F-15. To niezapomniane przeżycie. Jego wnikliwe analizy absurdalnego życia nowoczesnego człowieka, okraszone są niepowtarzalnym przekazem. Druga odsłona „Świata według Clarksona” kumuluje w sobie rozpiętość tematów począwszy od polityki na Davidzie Beckhamie kończąc. To ekscytująca podróż przez potok słów, w którą żal byłoby się nie wybrać. Najbardziej niepoprawna książka od czasu... poprzednich publikacji Jeremiego Clarksona.

Jeremy Clarkson
"I jeszcze jedno...Świat według Clarksona 2"
Tłumaczenie: Maria Brzozowska, Tomasz Brzozowski
Wydawnictwo Insignis, czerwiec 2007

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

;) Troszkę... Lubię dziennikarzy z charakterem... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz talent do nietuzinkowych recenzji. I słabość do Clarksona, co? :> (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...w końcu po latach, chyba książkę przeczytam :))) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawie napisana recenzja.
Plusik :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bonar, dziękuję za poprawkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recenzja zachęcająca do lektury

(PS
"W swoich pełnych uszczypliwego dowcipu wyznaje, że nie ma pojęcia o markach kosmetycznych, nieustannie walczy z inspektorami BHP, ekologami i ludzką głupotą."

Zabrakło jednego słowa, "pełnych uszczypliwego dowcipu felietonach..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ świetna recenzja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.